8 روش طلایی برای کاهش پف و کبودی دور چشم

8 روش طلایی برای کاهش پف و کبودی دور چشم

هشت روش طلايي براي کاهش تير گي زير چشم

يکي از شکايات شايعي که اغلب از پزشکان پوست سوال مي‌گردد ،تيره گي زير چشم است که در اکثر موارد با پف نيز همراه است با خواندن مقاله ذيل که از زبان يک پزشک ماهر چيني (دکتر مائو) نوشته شده است شايد بتوانيد تا حدي اين مشکل راحل کنيد…

حلقه سياه دور چشم در واقع يک خصوصيت ارثي است و از آنجايي که پوست موجود در اين ناحيه، نازکترين پوست در کل بدن است رگهاي خوني که از زير آنها عبور مي‌کند سبب به نظر رسيدن رنگ تيره در اين قسمت مي‌گردد.

علت شايع ديگر آلرژي است که سبب خارش و سوزش در اين ناحيه شده وباماليدن وخارش پوست نازک آن سبب پارگي رگهاي ظريف شده و پديده تيرگي زير چشم شديد‌تر مي‌گردد. از علل ديگر مي‌توان از کم خوني يا کمبود آهن و حتي کمبود مواد آنتي اکسيدان ويا ويتامين K نام برد.

در طب چيني علت تيرگي ياحلقه سياه دور چشم را از ضعف کليه ها مي‌دانند. در واقع از نظر طب سنتي چين، کليه ها دچار خستگي و زيادي کار شده اند و قادر به برقراري تعادل لازم بين هورمونها ومواد سمي ‌و رنگي نيست و سبب ايجاد و تشديد رنگدانه ها در زير چشم و صورت مي‌گردد.

هشت پيشنهاد طب سنتي چين براي کاهش مشکل فوق عبارتند از :

1- اول از هر چيز مطمئن شويد که به اندازه کافي خوابيده ايد ( حد اقل 7-9 ساعت در شب )

2- هميشه تعادل در غذا خوردن را رعايت کنيد، به اندازه کافي بنوشيد، وغذاهاي سالم سرشار از انواع ويتامينها مانند هويج، سبزيجات، ميوه ها و…..وسعي کنيد روزانه دو فنجان اسفناج تازه مصرف نماييد همچنين روزي حداقل 10 عدد بادام خام در ميان وعده ها صرف نماييد.و از خوردن غذاهاي پرنمک خودداري کنيد چرا که سبب تجمع آب در بدن شده وميزان پف زير چشم را بيشتر مي‌کند.

3- از قديم الايام خوردن گلابي به خصوص گلابي هاي آسيايي توسط پزشکان چيني براي کمرنگ کردن تيره گي زير چشمها توصيه مي‌گرديده است چراکه سرشار از آنتي اکسيدانها و مس و ويتامين C مي‌باشد. لذا به شما نيز توصيه مي‌کنيم تا با مصرف اين ميوه معجزه گر در صاف و روشن کردن پوست خود موثر باشيد.

4- شب قبل از خواب دوتا دستمال تميز نمناک آغشته به آب خنک بر روي چشمان خود بگذاريد، صبح که از خواب بيدار ميشويد خواهيد ديد که چقدر پف زير چشم شما بهتر شده است
– دراز بکشيد ودر کمال آرامش قطعه هايي از خيار را روي ناحيه زير چشم خود بگذاريد همچنين مي‌توانيد از کيسه هاي چاي سرد شده استفاده کنيد چراکه تانن موجود در آن سبب کاهش سياهي دور چشم مي‌گردد.

6- هرروز صبح و شب روغن بادام را به آ رامي ‌به دور چشم بماليد.

7- از کشيدن سيگار خودداري کنيد.

8-در آخر مي‌توانيد ا ز کرمهايي با مارکهاي معتبر و استاندارد براي پوشش نواحي تيره کمک بگيرد

نظر دهید

پاسخ دهید