7 روش مهم و موثر برای جلوگیری از استرچ مارکها (ترک های پوست)

7 روش مهم و موثر برای جلوگیری از استرچ مارکها (ترک های پوست)7 روش مهم و موثر برای جلوگیری از استرچ مارکها (ترک های پوست)

کشیدگی های پوست یا همان استرچ مارک ها را می توان در هر بخشی از پوست یافت کرد ، معمولا این ترک ها به رنگ صورتی در اوایل ظهور پیدا می کنند و بعد به رنگ سفید تبدیل می شوند.
ممکن است در زمان بلوغ ،‌ کاهش وزن ناگهانی و یا دوران بارداری به علت کشش پوست بوجود آیند . به صورت کامل نمی توانید این ترک های پوستی را درمان کنید اما می توانید هم از آنها پیشگیری کنید و هم کم رنگ تر کنید در ادامه مقاله با 7 نکته آشنا می شود که در درمان موثر می باشد.

افزایش مصرف ویتامین روزانه
ویتامن های Vitamin Cو  E ،A برای زیبایی و سلامت پوست بسیار مفید می باشند ، ویتامین C نقش بسیار حیاتی در افزایش تولید کلاژن دارد که باعث افزایش خاصیت ارتجاعی پوست می شود . بنابراین شما باید رد رژیم غذایی روزانه تان غذاهایی که حاوی این ویتامین ها باشد مصرف کنید.

حفظ وزن
چاقی یکی از علل اصلی این کشیدگی پوست می باشد باید از اضافه وزن بیش از حد جلوگیری کنید و در طول بارداری باید به تدریج وزن خود را اضافه کنید تا دچار کشیدگی پوست نشوید.

ماساژ با روغن جوانه گندم
یک درمان خانگی عالی برای جلوگیری از این کشیدگی ها پوست استفاده از این روغن می باشد محل مورد نظر را با این روغن ماساژ دهید تا از شکل گیری این کشیدگی ها جلوگیری شود سعی کنید زمانی که از این روغن استافده می کنید آن نواحی را با پارچه ای برای چند دقیقه بپوشانید.

استفاده از روغن یا کره کاکائو
کشیدگی هایی که بر اثر افزایش وزن ، بارداری ، بر روی بازوها ، ران ها و باسن بوجود می اید موثر می باشد نقاطی که دچار این ترک ها می باشند را همیشه مرطوب نگه دارید و از این روغن 2-3 بار در روز استفاده کنید.

افزایش گردش خون با حمام آب گرم و ماساژ بدن
حمام آب گرم یکی دیگر از راهای درمان این ترک های پوستی می باشد ، با استفاده از آب گرم و ماساژ نواحی مورد نظر می توانید آنها را محو کنید ، استافده از روغن ویتامین E ، روغن زیتون ، و غیره را به عنوان مرطوب کننده و همچنین ماساژ پوست فراموش نکنید.

استفاده از رژیم سالم
یک رژیم غذایی سالم نقش اساسی برای پیشگیری از این کشیدگی ها دارد . خوردن انواع سبزیجات و میوه جات و مواد مغذی بسیار مهم می باشد ، هر روز مصرف آجیل و سبزیجات برگ سبز و نوشیدن آب را برای پیشگیری از این استرچ مارک ها فراموش نکنید.

ورزش منظم
ورزش نیم ساعت در روز و 5 روز در هفته برای جلوگیری از پیشرفت این ترک ها موثر می باشند ، ورزش باعث ایجاد خاصیت ارتجاعی پوست می شوند و در نتیجه نقش مهمی در جلوگیری از آنها ایجاد می کند.

تهیه و ترجمه اختصاصی : مجله اینترنتی زندگی

نظر دهید

پاسخ دهید