6 دستور خانگی موثر مخصوص پوست های چرب

6 دستور خانگی موثر مخصوص پوست های چرب

پوست چربی هم دارای برخی مزیت هاست و هم باعث ایجاد برخی مشکلات می شود. اول از همه پوست چرب در حالت عادی حتی بعد از شستشوی پوست با صابون براق و چرب دیده می شود.

دوم اینکه به دلیل چرب بودن پوست خطوط و چین و چروک پوست بیشتر دیده می شود علاوه بر این ها پوست چرب باعث ایجاد آکنه، جوش، دانه های سرسیاه می شود. در این مقاله شما را با راه های مراقبت از پوست چرب آشنا می کنیم.

آب سرد و یخ
ساده ترین روش برای رهایی از چربی اضافی پوست صورت ، شستن آن با آب سرد می باشد بارها و بارها. این کار کمک خواهد کرد که چربی اضافی لایه خارجی پوست پاک شود.
روش دیگر استفاده از قطعه های یخ و مالش آن بر روی سطح پوست می باشد علاوه بر اینکه این روش پوست شما را با طروات نگه می دارد از ترشح غدد چربی پوست جلوگیری می کند.

6 دستور خانگی موثر مخصوص پوست های چرب

آبلیمو
وجود اسید طبیعی در آبلیمو باعث می شود ترشح غدد چربی کنترل شوند و بسیار موثر می باشد. یک لیمو را به همراه دوبرابر آن آب سرد باهم مخلوط کنید سپس با کمک پنبه روی پوست خود بزنید.و اجازه دهید که پوستتان به صورت طبیعی خشک شود سپس پوست را با آب ساده بشویید. همچنینی می توانید به جای لیمو از پرتغال استفاده کنید.این روش بسیار موثر برای پوست های چرب می باشد.

6 دستور خانگی موثر مخصوص پوست های چرب

ماست
ماست هم به شما کمک می کند تا چربی پوست گرفته شود مقداری ماست بردارید و خوب آن را هم بزنید . می توانید بلغور جوی دو سر و یا پودر نخود هم به آن اضافه کنید . بعد از آنکه کاملا آنها را هم زدید و صورت را کاملا با آن بپوشانید و اجازه دهید کاملا خشک شود سپس پوست را با آب ساده بشویید و در حالی که پوست را می شویید آن را ماساژ دهید. این روش به شما در حذف چربی صورت و پوست های مرده کمک می کند.

6 دستور خانگی موثر مخصوص پوست های چرب

ژل آلوئه ورا
این ژل یکی دیگر از محصولاتی است که چربی پوست را کاملا پاک می کند برای تمامی پوست ها مفید هست به خصوص برای پوست های چرب. یکی از ساقه های آلوئه ورا را بشکافید سپس ژل آن را بیرون آورید و خوب بهم بزنید . به مدت 10-15 دقیقه بر روی پوست نگه دارید و بعد با آب ساده پوست را شستشو دهید این روش را منظم آنجام دهید و تفاوت را احساس کنید.

خیار و آب نعناع
یک مخلوط بسیار عالی برای پوست های چرب. یک خیار را رنده کنید و آب آن را جدا کنید سپس چند برگ نعناع تازه را خرد کنید و آن را در آب خیار بریزید.
اگر پوستتان روشن است روزی 2بار استفاده کنید. این محلول نه تنها ترشح غدد چربی را کنترل می کند بلکه برخی مشکلات پوستی مثل آکنه ،جوش های سرسیاه و سفید را حل می کند.

6 دستور خانگی موثر مخصوص پوست های چرب

شیر و گلاب
شیر یک پاکننده مفید برای پوست می باشد. گلاب را با شیر مخلوط کنید و با کمک پنبه روی پوست خود بزنید. این روش باعث می شود چربی اضافی پوت به همراهی آلودگی روی پوست گرفته شود.

تهیه و ترجمه اختصاصی مجله اینترنتی زندگی

نظر دهید

پاسخ دهید