5 ماسک برای لطافت و نرمی پوست

5 ماسک برای لطافت و نرمی پوست

مواد غذايي حاوي تمامي مواد مغذي مورد نياز براي بدن است و باعث نرمي و لطافت پوست مي‌شود. در اينجا 5 نوع ماسك كه حاوي مواد غذايي است و باعث لطافت و نرمي پوستتان مي‌شود را معرفي مي‌كنيم.
ماسك توت‌فرنگي قسمت گوشتدار توت‌فرنگي تازه براي پوست‌هاي چرب قابض‌كننده‌اي عالي است. براي تهيه اين ماسك صورت مقداري توت‌فرنگي تازه را له يا ميكس كنيد و با نصف پيمانه ماست و يك قاشق سوپخوري بادام زميني مخلوط كنيد. سپس مانند يك كرم آن را روي پوست بماليد و به مدت 15 دقيقه صبر كنيد. سپس آن را بشوييد.

ماسك تخم‌مرغ براي تهيه اين ماسك 2 زرده تخم‌مرغ را همراه با يك قاشق آب و مقداري روغن با يكديگر مخلوط كنيد. سپس با يك پنبه روي پوست خود بماليد و به مدت 10 دقيقه روي پوست خود بگذاريد و سپس آن را بشوييد. اگر مقداري از اين ماسك باقي ماند مي‌توانيد آن را در يخچال نگه داريد و روز بعد دوباره از آن استفاده كنيد يا آن را روي پوست دستتان بماليد.

ماسك روغن بادام اگر شما پوست خشكي داريد مخلوطي مساوي از روغن بادام شيرين و مخمر تازه تهيه كنيد و با پنبه روي صورت بماليد و به مدت 15 دقيقه صبر كنيد سپس آن را بشوييد.

ماسك ليمواگر پوست چربي داريد سفيده تخم‌مرغ را خوب بزنيد طوري كه كف كند و اگر ظرفتان را سروته كرديد مواد داخل آن بيرون نريزد. سپس چند قطره ليموي تازه به آن اضافه كنيد و روي پوست صورتتان بماليد و صبر كنيد تا سفيده تخم‌مرغ روي صورتتان خشك شود. بعد از 10 دقيقه با يك پارچه خيس كه آغشته به آب ولرم است، با نرمي و لطافت پوستتان را پاك كنيد.

ماسك خيار تركيبات گياهي موجود در اين سبزي براي پوست شگفت‌انگيز و عالي است. كافي است كه آن را رنده كنيد و روي پوست خود بماليد تا پوستي نرم و لطيف داشته باشيد.

نظر دهید

پاسخ دهید