5 توصیه زیبایی پوست در زمستان

5 توصیه زیبایی پوست در زمستان5 توصیه زیبایی پوست در زمستان

زمستان زمان سختی برای پوست است،  زیرا این آب و هوا باعث خشکی پوست می شود و باید برای شاداب ماندن از آن مراقبت کرد. ما به شما خواهیم گفت برای بدست آوردن پوستی مرطوب و درخشنده حتی در سخت ترین روزهای زمستان چه کارهایی انجام دهید.

رطوبت
در زمستان رطوبت هوا به شدت کاهش میابد،  بنابراین شما نیاز به نوشیدن زیاد آب دارید  تا رطوبت از دست رفته خود را بدست آورید. در این فصل باید از نوشیدن محصولات کافئین دار مثل چای و قهوه پرهیز کنید زیرا آب بدن را کاهش می دهند. قبل از رفت ب هرختخواب دوش بگیرید زیرا باعث احیای پوست می شود.
یک لوسیون خوب و دارای رطوبت بالا و با کیفت مناسب در این روزها می تواند به کمک پوست شما بیاید، قبل از آنکه به رختخواب بروید لایه ای ضخیم از آن را بر روی پوست دست و پای خود بزنید و شب ها جورابی نازک بپوشید تا رطوبت پا حفظ شود به این طریق از خشکی پوست پا هم جلوگیری خواهید کرد.

ضدآفتاب
باید از پوست در مقابل خورشید همیشه محافظت کرد با اینکه در فصل زمستان خورشید را کمتر می بینیم به خصوص روزهای برفی، باز هم باید از ضدآفتاب استفاده کنید. زیرا اشعه های مضر خورشید باعث آسیب رساندن پوست شما می شود.از کرم های حاوی SPF استفاده کنید زیرا در مقابل نور خورشید چه در خانه چه در بیرون ایمن هستید.

ایجاد رطوبت در محیط اطراف خود
با استفاده از دستگاه بخور و یا کاسه ای آب بر روی بخاری یا اجاق می توانید محیط خود را مرطوب کنید.

رژیم غذایی صحیح
رژیم غذایی حاوی ویتامین C می تواند به کلاژن سازی پوست شما کمک کند. میوه وسبزیجات سرشار از ویتامین ها و مواد مغذی هستند .

مراقبت از لب ها و مو ها
ترک لب و پوسته های لب بسیار زشت و نا زیبا هستند همیشه از ویتامین E بر روی لبها استفاده کنید زیرا بهترین مرطوب کننده است و در طول روز چند بار استفاده کنید.
برای جلوگیری از خشک شدن مو ها هم از روغن زیتون استفاده کنید.
تهیه و ترجمه اختصاصی : Be3t.ir

نظر دهید

پاسخ دهید