4 روش خانگی موثر در درمان جوش های سرسیاه

دانه سرسیاه به خاطر وجود چربی های بیش از حد روی پوست بوجود می آیند ، همه ی ما به خوبی با این دانه ها آشنا هستیم . دانه های سرسیاه نوعی آکنه هستند اما به رنگ سیاه .
این آکنه ها منافذ پوست را مسدود می کنند و به دنگ سیاه یا سفید می باشند ، بخشی از جوش سرسیاه که در پوست وجود دارد زردرنگ می باشند . هیچگاه سعی نکنید این دانه ها را در بیاورید با چند روش موثر خانگی می توانید به آسانی آنها را درمان کنید بدون هیچ درد و ناراحتی.

4 روش خانگی موثر در درمان جوش های سرسیاه

جوش شیرین
جوش شیرین یک لایه بردار طبیعی می باشد ، و در رفع دانه های سرسیاه مفید می باشد ، 1قاشق غذاخوری جوش شیرین را به همراه 1 قاشق غذاخوری آب مخلوط کنید و به مدت 1 ربع آنها را هم بزنید.
خمیر درست شده را روی بخشی از دانه های سرسیاه بزنید و به آرامی روی پوست دورانی به مدت 2-3 دقیقه مالش دهید .سپس پوست را با آب گرم بشورید. این روش را 2 بار در هفته تکرار کنید تا به طور موثر دانه های سرسیاه برای همیشه از بین برود.

4 روش خانگی موثر در درمان جوش های سرسیاه

دانه شنبلیله
خمیر شنبلیله هم در درمان جوش های سرسیاه مفید است . 1 قاشق غذاخوری دانه های شنبلیله را با آب مخلوط کنید تا به حالت خمیری در بیاید سپس آن را در نواحی مورد نظر مالش دهید و بعد از 15-20 دقیقه صورت را با آب گرم بشویید.

4 روش خانگی موثر در درمان جوش های سرسیاه

گلیسیرین و نمک
نمک به عنوان یک لایه بردار عمل می کند از این رو برای بیرون آوردن دانه های سرسیاه بسیار موثر است و از طرفی دیگر گلیسیرین برای مرطوب نگه داشتن پوست بسیار مفید است . نصف قاشق چای خوری نمک گلیسیرین را با مقدار بسیار بسیار کم آب مخلوط کنید تا کمی رقیق شود سپس 1 قاشق چای خوری نمک را به آن اضافه کنید تا خمیرمانند شود با کمک لیف به مدت 3-4 دقیقه در نواحی مورد نظر مالش دهید و سپس با آب گرم پوست را بشورید . برای نتیجه خوب این روش را 2 بار در هفته تکرار کنید.

4 روش خانگی موثر در درمان جوش های سرسیاه

لایه بردار شکر و عسل
دانه های ریز شکر کمک می کند که  پوسته پوسته های صورت از بین رود و عسل به رطوبت پوست و درخشش پوست کمک می کند.
1/5 چای خوری شکر دانه ریز را با 1 قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید ، آن را با کمک لیف روی پوست پخش کنید و به آرامی ماساژ دهید  پس از 5 دقیقه ماساژ صورت را با آب گرم بشویید.

تهیه و ترجمه اختصاصی : be3t.ir

نظر دهید

پاسخ دهید