چطور در طول دوران زندگی پوستی سالم داشته باشیم ؟

چطور در طول دوران زندگی پوستی سالم داشته باشیم ؟چطور در طول دوران زندگی پوستی سالم داشته باشیم ؟

شما هم به دنبال پوست درخشنده و خیره کننده هستید ؟ خیلی از خانم ها از کرم های مختلف استفاده می کنند تا پوستی زیبا داشته باشند اما تا زمانی که رژیم غذایی خود را تغییر ندهید پوست شما سالم نخواهد بود.
با پیروی از یک راهنمای خوب می توانید پوستی زیبا را داشته باشید .

مصرف مولتی ویتامین هر روز
مصرف یک مولتی ویتامین در روز روش موثری در سالم نگه داشتن پوست است . مواد غذایی سالم باعث سلامت پوست می شود ، اما مصرف ویتامین ها  و یا یک مکمل مولتی ویتامین حاوی ویتامین A ، ویتامین C، ویتامین E، ویتامین های گروه B و سایر مواد مغذی می تواند نقش مهمی داشته باشد.

حفاظت از پوست
خورشید می تواند آسیب شدید به پوست شما بزند باید از پوست ظریف خود در برابر آن حفاظت کنید ، و از کرم های ضد آفتاب دارای SPF 30 یا بالاتر استفاده کنید.

پرهیز از سیگار، آفتاب گرفتن
مصرف سیگار و یا برنزه شدن از طریق آفتاب باعث پیری زودرس پوست می شود.

نوشیدن آب،چای گیاهی، آبمیوه تازه
برای بدست آوردن پوستی شاداب باید مقدار زیادی آب تازه و پاکیزه بنشوید. همچنین از آبمیوه تازه و چای های گیاهی استفاده کنید. مصرف اینگونه نوشیدنی ها باعث می شود چربی های اضافه انباشته شده زیر پوست از بین برود.

خواب کافی هرشب
خواب کافی از اهمیت زیادی برای داشتن پوست درخشان و سالم داراست . حداقل باید 8 ساعت در شب بخوابید.

دوری از استرس
استرس تا حد زیادی بر زیبایی پوست تاثیر می گذارد استرس دائم باعث ایجاد پوستی چروک و کسل می شود . تا حدامکان خود را از تنش ها دورکنید.

علاوه بر دنبال کردن توصیه های بالا استفاده از پاک کننده، مواد لایه برداری، شستشو، مانیکور ، پدیکور را به برنامه خود بگنجانید.
تهیه و ترجمه اختصاصی : Be3t.ir

نظر دهید

پاسخ دهید