چروک‌های ماندگار را چگونه از بین ببریم؟

چروک‌های ماندگار را چگونه از بین ببریم؟

هر روز مراجعان بسیاری برای تزریق بوتاکس به من مراجعه می کنند یا ایمیل هایی در این مورد برایم می فرستند. آن ها دوست دارند چهره ای بی عیب و نقص داشته باشند و به همین دلیل من را به نوشتن این مقاله واداشته اند. قبل از هرچیز باید بگویم، تزریق بوتاکس یک روش پذیرفته شده برای از بین بردن چروک های چهره است و کسانی که به دلیل افزایش سن یا دلایل دیگر دچار پوستی پرچروک شده اند می توانند از این روش برای بازسازی چهره شان کمک بگیرند. ابتدای این صفحه مکالمه میان من و یکی از مراجعانم را خواهید خواند و سپس از نظراتم در مورد تزریق بوتاکس و پرکننده ها آگاه خواهید شد.

دکتر: برای رسیدن به نتایج مطلوب، شما هم به بوتاکس و هم به تزریق پرکننده ها احتیاج دارید تا این خطوط و شیار ها از صورت تان محو شود.

بیمار: چرا به هر ۲ نیاز دارم؟ من فکر می کردم اگر همان بوتاکس را تزریق کنم از این مشکل راحت می شوم.

دکتر: بوتاکس عضلات صورت شما را فلج خواهد کرد و باعث خواهد شد، دیگر حرکت نکنند اما بعد از این تزریق باز هم شیارهای کوچکی در پیشانی شما وجود خواهد داشت که اگر بخواهید برطرف شان کنید و پیشانی کاملا صافی داشته باشید باید از پرکننده ها هم کمک بگیرید.

بیمار: خط اخمم را چگونه می توانم از بین ببرم؟ آیا پرکننده ها برای آن قسمت کافی خواهند بود؟

دکتر: شاید در ظاهر بتوانید آن ها را محو کنید اما اگر از پرکننده ها به همراه بوتاکس استفاده نکنید دوامی نخواهند داشت و مشکل تان دوباره برخواهد گشت.

● چه کسانی بوتاکس بزنند، چه کسانی پرکننده؟

مطالعات اخیر نشان می دهد، درمان ترکیبی که هم در آن از پرکننده ها استفاده می شود و هم تزریق بوتاکس صورت می گیرد، بهتر است هرکدام از این روش ها به تنهایی مورد ا استفاده قرار گیرد. بوتاکس می تواند عضلات زیرین صورت شما را فلج کند، درحالی که خطوط عمیقی که به سختی از بین می روند را نمی توان تنها با کمک بوتاکس برطرف کرد. افراد جوان تر که فقط خطوط سطحی در چهره دارند بوتاکس برای آن ها کافی است. اما پیشانی هایی که شیارهای عمیق یا چین های عمودی به آن ها راه یافته است تنها درصورت استفاده از پرکننده ها در کنار بوتاکس به نتیجه دلخواه شان خواهند رسید.

● آیا در همه جای چهره می توان بوتاکس تزریق کرد؟

بوتاکس و پرکننده ها حتی می تواند در اطراف دهان هم تزریق شوند اما تزریق در این نواحی زودتر از باقی قسمت های چهره ماندگاری اش را از دست می دهد. جوابش هم مشخص است. چون دهان بیشتر از همه اعضای چهره در حالت حرکت است، پرکننده ها در این قسمت زودتر جذب و محو خواهند شد.

● چه کسانی نباید سراغ بوتاکس یا پرکننده بروند؟

بهتر است بوتاکس به خطوط لبخند تزریق نشود و تنها بوتاکس رقیق شده را می توان به همراه پرکننده ها در لب و گوشه دهان تزریق کرد. البته انجام چنین تزریقاتی در لب برای همه توصیه نمی شود. کسانی که نیاز زیادی به حرکت لب ها دارند نباید چنین تزریق هایی را انجام دهند. مثلا خوانندگان و بازیگران که نیازمند این حرکات هنگام حرف زدن یا ایجاد تغییرات در چهره شان هستند هرگز نباید سراغ این روش ها بروند.

● چرا پرکننده ها به تنهایی کافی نیستند؟

واقعیت این است که پرکننده ها پس از مدتی توسط بدن جذب می شوند و درصورتی که عضلات زیرین صورت به کمک بوتاکس فلج نشده باشند، به دلیل حرکات عضلات پیشانی سریع تر جذب بدن خواهند شد. برای مثال اگر در حالت عادی پرکننده ها ۴ ماه ماندگار باشند، با کمک بوتاکس ماندگاری آن ها به یک سال خواهد رسید.

● تزریق به روش ترکیبی چقدر طول خواهد کشید؟

روش ترکیبی در حدود ۲۰ دقیقه طول خواهد کشید و گرچه هزینه بالاتری به نسبت روش های عادی دارد اما از آنجا که ماندگاری بیشتری دارد و کاملا می تواند چهره شما را جوان و بدون چین و چروک کند، بهتر است سراغ آن بروید.

آفتاب

نظر دهید

پاسخ دهید