پوست خود را چگونه مرطوب نگه داریم؟

پوست خود را چگونه مرطوب نگه داریم؟
مقدمه:
طراوت و شادابی پوست عمدتاً به علت «رطوبت» آن است. اگر رطوبت پوست در اثر خشکی و گرمای محیط کم شود و یا اگر جریان خون پوست در اثر سرما یا کهولت سن کاهش یابد، پوست دچار چروکیدگی می شود و طراوت خود را از دست می دهد.
یکی از مواقعی که باید مراقب خشک شدن پوست شد، هنگام خروج از حمام است. مواقع دیگر عبارت اند از ماه های بسیار گرم یا بسیار سرد ، پس از شستن صورت ، ودر سنین پیری کسانی که پوست خشک دارند بیش از سایرین باید مراقب باشند.

باید بدانید که برای حفظ رطوبت پوست لازم نیست مرتب صورت خود را بشویید، چون این کار باعث پاک شدن لایه چربی محافظ پوست و خشونت آن میشود برای مرطوب نگهداشتن پوست باید از مرطوب کننده ها استفاده کنید.نوع مرطوب کننده حتماٌ باید با نظر مستقیم متخصص پوست باشد و از مصرف خودسرانه بپرهیزید چه بسا برخی مرطوب کننده ها برای پوستتان زیان اور باشند.

طرز استفاده از مرطوب کننده ها:
به این صورت است که پس از خروج از حمام ، یا شستشوی صورت و خشک کردن آ ن، کرم را به صورت نقطه نقطه بر روی نواحی مختلف پوست پیشانی، گونه، بینی و چانه بمالید و سپس آن را با ضربات آهسته نوک انگشت بر روی تمام پوست صورت و گردن خود پهن کنید.
بهتر است هر روز صبح کرم مرطوب کننده را بمالید. یک تا دو بار مرطوب کردن پوست در ابتدای روز کافی است ولی اگر حمام رفتید، پس از خروج از حمام نیز این کار را انجام دهید. اگر در آب و هوای گرم و خشک هستید و یا پوست شما خشک است، بهتر است روزی دو- سه بار پوست خود را مرطوب کنید
برای آنکه پوستی شاداب و سالم داشته باشیم نوشیدن روزانه 2- 1.5 لیتر آب،لازم و ضروری است؛ به خصوص زمانی که فرد در منطقه ای خشک و کویری زندگی می کند نوشیدن این میزان آب امری بسیار حیاتی است و باید حتی مقدار آن را افزایش داد.

نظر دهید

پاسخ دهید