نکات کلیدی ست کردن رنگ لباس

هماهنگی رنگ یکی از مهم ترین مواردی است که در تیپ به چشم می آید. درک تئوری رنگ می تواند تطبیق لباس را ساده تر کند. از آنجا که رنگ ها مرتبط هستند، درک ارتباط آنها باعث می شود ترکیب و ست کردن لباس آسان و سرگرم کننده شود..

مهم ترین چیزی که نیاز دارید یک چرخ رنگ است!

چرخ رنگ ابزار کلیدی برای هماهنگی رنگ است. با شکستن قوانین روتین ، به جای استفاده ازترکیب های تکراری ، تیپ های جدید را آزمایش کنید. با این تئوری های ابتدایی، ترکیب رنگ و خلاقیتتان را نشان دهید!.

اساسا 3 نوع تئوری رنگ وجود دارد. این تئوری ها یک هماهنگی رنگی ایجاد می کنند که با تعادل در ظاهر فرد بیننده را جذب می کند .

 نکات کلیدی ست کردن رنگ لباس

رنگ های مشابه

رنگ های مشابه رنگ هایی هستند که روی چرخ رنگ در کنار هم به راحتی هماهنگ می شوند. هر گروه از رنگ مشابه شامل سه رنگ است. یکی از رنگ ها رنگ غالب است.طبق عکس قرمز، نارنجی و قرمز نارنجی نمونه ای از این ترکیب هستند. این تم در طبیعت نیز مانند غروب آفتاب دیده می شود.

برای ساختن این تم 3 رنگ ، یک رنگ را سرگروه کنید، و رنگ های دیگر را پشتیبان.

چرا از این ترکیب استفاده کنید؟

ترکیبات مشابه هماهنگ تر هستند.

ظاهری پیچیده تر به شما می دهد.

به عنوان مثال، ترکیب کت تابستانه، تاپ، شلوار، کیف و کفش تابستانه و زیور آلات زیر را ببینید:

 نکات کلیدی ست کردن رنگ لباس

رنگ های مکمل

 ترکیبی از رنگ های مکمل شامل انتخاب دو رنگ است که در چرخ رنگ دقیقا در طرف مقابل یکدیگر هستند. این رنگ ها متضاد هستند و اگر با هم قرار بگیرند، انتخاب جسورانه و حیرت آوری است که کاملا به چشم می آید.

هر رنگ یک رنگ مکمل دارد که در طرف مقابل چرخ رنگ است.

برای مثال چند نمونه از این ترکیبات را می توان ذکر کرد: قرمز، سبز، بنفش، زرد به عنوان رنگ مکمل واقعی، در حالی که قرمز، آبی، به عنوان رنگ مکمل مصنوعی. این رنگ ها، رنگ های مکمل واقعی نیست اما اگر در یک ترکیب قرار گیرند، با یکدیگر هماهنگ می شوند.

چرا از این ترکیب استفاده کنید؟

ظاهری با کنتراست عالی ایجاد کنید.

وقتی شما قد بلند هستید و می خواهید قدتان را کوتاه تر نشان دهید.

به عنوان مثال، ترکیب زیر با ست کردن کفش ، زیور آلات ، کیف و پیراهن آستین کوتاه تابستانی نشان دهنده ترکیب مکمل درست است:

 نکات کلیدی ست کردن رنگ لباس

این ترکیب تاپ، شلوار، دامن و تیشرت، ترکیب رنگ های مکمل مصنوعی است:

 نکات کلیدی ست کردن رنگ لباس

برای به دست آوردن اثر بهتر، می توانید رنگ ها را از بالا به پایین در ظاهرتان استفاده کنید.

رنگ های تک رنگ

ترکیب رنگی تک رنگ بدین معنی است که فقط از یک رنگ استفاده می کنید. شما می توانید آن را در همان رنگ استفاده کنید و یا می توانید از ترکیب پررنگ و کمرنگ آن استفاده کنید. این تم بسیار سخت است که درست ترکیب شود، اما اگر شما موفق به انجام آن شوید، بسیار ظریف و بی نظیر به نظر می رسید.

در قسمت هایی که میخواهید کمتر به چشم بیاید از رنگ های پررنگ تر و قسمت هایی که می خواهید بیشتر به چشم بیاید از رنگ روشن استفاده کنید. شما حتی می توانید جنس های مختلف لباس را هم مخلوط کنید، مثلا جین با یک ساتن یا لباس پنبه ای با یک روسری ساتن.

چرا از این ترکیب استفاده کنید؟

برای یک ظاهر حرفه ای تر.

اگر شما ریزه اندام هستید، ترکیبات تک رنگ به شما کمک می کند که بلندتر به نظر برسید.

ست کردن آبی روشن با آبی تیره می تواند یک ترکیب تک رنگ باشد. یک رنگ همیشه با ورژن سفیدتر و طوسی تر و سیاه تر از خودش مطابقت دارد.

به عنوان مثال، شما می توانید ترکیب تک رنگ را در ست تاپ مجلسی ، شلوارک، کفش صندل و کیف واکسسوری زیر ببینید:

نکات کلیدی ست کردن رنگ لباس

ترکیب رنگ در تیپ شما چیزی است که هر کسی می تواند با صرف زمان و کمی تلاش انجام دهد. نمونه های ترکیب رنگی را امتحان و به سبک خودت زنگی کن تا آنچه را که دوست داری بپوشی.

نظر دهید

پاسخ دهید