نکات مفید در رابطه با کاهش تیر گی زیر چشم

نکات مفید در رابطه با کاهش تیر گی زیر چشمیکی از شکایات شایعی که اغلب از پزشکان پوست سوال میگردد ، تیره گی زیر چشم است که در اکثر موارد با پف نیز همراه است با خواندن مقاله ذیل که از زبان یک پزشک ماهر چینی ( دکتر مائو ) نوشته شده است شاید بتوانید تا حدی این مشکل راحل کنید.
حلقه سیاه دور چشم در واقع یک خصوصیت ارثی است و از آنجایی که پوست موجود در این ناحیه ، نازکترین پوست در کل بدن است رگهای خونی که از زیر آنها عبور میکند سبب به نظر رسیدن رنگ تیره در این قسمت میگردد.

علت شایع دیگر آلرژی است که سبب خارش و سوزش در این ناحیه شده وبامالیدن وخارش پوست نازک آن سبب پارگی رگهای ظریف شده و پدیده تیرگی زیر چشم شدیدتر میگردد. از علل دیگر میتوان از کم خونی یا کمبود آهن و حتی کمبود مواد آنتی اکسیدان ویا ویتامین K نام برد.
در طب چینی علت تیرگی یاحلقه سیاه دور چشم را از ضعف کلیه ها میدانند. در واقع از نظر طب سنتی چین ، کلیه ها دچار خستگی و زیادی کار شده اند و قادر به برقراری تعادل لازم بین هورمونها ومواد سمی و رنگی نیست و سبب ایجاد و تشدید رنگدانه ها در زیر چشم و صورت میگردد.

هشت پیشنهاد طب سنتی چین برای کاهش مشکل فوق عبارتند از :
1 ـ اول از هر چیز مطمئن شوید که به اندازه کافی خوابیده اید ( حد اقل 7 ـ 9 ساعت در شب )
2 ـ همیشه تعادل در غذا خوردن را رعایت کنید ، به اندازه کافی بنوشید ، وغذاهای سالم سرشار از انواع ویتامینها مانند هویج ، سبزیجات ، میوه ها و…..وسعی کنید روزانه دو فنجان اسفناج تازه مصرف نمایید همچنین روزی حداقل 10 عدد بادام خام در میان وعده ها صرف نمایید.و از خوردن غذاهای پرنمک خودداری کنید چرا که سبب تجمع آب در بدن شده ومیزان پف زیر چشم را بیشتر میکند.
3 ـ از قدیم الایام خوردن گلابی به خصوص گلابی های آسیایی توسط پزشکان چینی برای کمرنگ کردن تیره گی زیر چشمها توصیه میگردیده است چراکه سرشار از آنتی اکسیدانها و مس و ویتامین C میباشد. لذا به شما نیز توصیه میکنیم تا با مصرف این میوه معجزه گر در صاف و روشن کردن پوست خود موثر باشید.
4 ـ شب قبل از خواب دوتا دستمال تمیز نمناک آغشته به آب خنک بر روی چشمان خود بگذارید ، صبح که از خواب بیدار میشوید خواهید دید که چقدر پف زیر چشم شما بهتر شده است
5 ـ دراز بکشید ودر کمال آرامش قطعه هایی از خیار را روی ناحیه زیر چشم خود بگذارید همچنین میتوانید از کیسه های چای سرد شده استفاده کنید چراکه تانن موجود در آن سبب کاهش سیاهی دور چشم میگردد.

6 ـ هرروز صبح و شب روغن بادام را به آ رامی به دور چشم بمالید.
7 ـ از کشیدن سیگار خودداری کنید.
8 ـ در آخر میتوانید ا ز کرمهایی با مارکهای معتبر و استاندارد برای پوشش نواحی تیره کمک بگیرد.

نظر دهید

پاسخ دهید