نحوه تمیز کردن اسفنج‌های بیوتی بلندر

اسفنج آرایشی، یکی از ابزارهای ضروری در یک مجموعه آرایشی است. در صورت استفاده صحیح، آن‌ها می‌توانند یک پایان بی‌عیب و نقص را برای شما فراهم کنند که مانند ایر براش (قلم بادی) به نظر برسد. با این حال، مراقبت از آن‌ها نیز ضروری است، زیرا آن‌ها خیلی سریع کثیف می‌شوند. در صورت عدم استفاده، آن‌ها می‌توانند باکتری‌ها، همچنین مواد آرایشی را در خود نگه دارند و حتی منجر به کپک شوند. بنابراین، برای جلوگیری از این مساله، در این مقاله به شما خواهیم گفت که چگونه می‌توانید اسفنج‌های آرایشی خود را به روش صحیح تمیز کنید. با استایلی همراه باشید. سرفصل‌های مقاله شامل:

1- هر چند وقت یکبار باید اسفنج آرایشی خود را تمیز کنید؟

2- نحوه تمیز کردن اسفنج بیوتی بلندر

3- بهترین اسفنج‌های آرایشی

بخش اول هر چند وقت یکبار باید اسفنج آرایشی خود را تمیز کنید؟

برای اینکه پوست شما تازه و سالم بماند، بهتر است آن را مرتبا تمیز کنید. اسفنج‌، مواد آرایشی را به خود جذب می‌کند و از آنجایی که قبل از استفاده در آب قرار داده می‌شود، باکتری‌ها نیز می‌توانند در داخل آن رشد کنند. برای جلوگیری از این امر، توصیه می‌شود یک بار در هفته آن را بشویید. روش‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید این کار را انجام دهید، اما اطمینان حاصل کنید که حداقل چهار بار در ماه کاملا تمیز شده است. هیچ کس دوست ندارد که فاندیشن قدیمی و میکروب‌ها را روی پوست خود به جا بگذارد.

بخش دوم نحوه تمیز کردن اسفنج بیوتی بلندر

1- از صابون یا پاک کننده استفاده کنید

بیوتی بلندر

یکی از سریع‌ترین و ارزان‌ترین روش‌های شستشوی اسفنج آرایشی، استفاده از صابون استاندارد یا پاک کننده است. تعداد بیشماری از محصولات وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای تمیز کردن ابزار آرایشی خود استفاده کنید.  

 1. اسفنج خود را در آب گرم خیس کنید، زیرا آن را منبسط می‌کند تا صابون بتواند هر لکه را پاک کند.

 2. با استفاده از حرکات کوچک و دایره‌ای شکل، اسفنج کثیف را در کف دست خود مالیده و نظاره‌گر خارج شدن مواد آرایشی از آن باشید.

 3. این مرحله را کامل کنید تا اسفنج شما کاملاً از مواد آرایشی تمیز شود.

 2- اسفنج آرایش را خیس کنید

بیوتی بلندر

 یکی دیگر از روش‌های صرفه جویی در وقت و بسیار ساده برای تمیز کردن اسفنج آرایشی، خیساندن آن در آب گرم است. اگر شستن منظم و کامل، کثیفی را به طور کامل از بین نبرد، این کار یک قدم عالی برای شماست. در حالت ایده آل، این روش بهترین کار را با آب گرم و صابون انجام می‌دهد و بهتر است آن را بیش از 30 دقیقه در مایع نگه دارید. این کار به طور موثر برای از بین بردن فاندیشن و مواد اضافی که در ابزار آرایشی گیر افتاده است، عمل خواهد کرد. پس از 30 دقیقه، با استفاده از حوله آن را خشک کنید و قبل از استفاده مجدد از مرطوب بودن آن اطمینان حاصل کنید.  

3- اسفنج آرایشی را در مایکروویو تمیز کنید

بیوتی بلندر

 این یک روش جالب برای تمیز کردن اسفنج‌های آرایشی شماست. شما باید آن را به درستی انجام دهید تا شاهد عملکرد آن باشید. اگر این مراحل را دنبال نکنید، ممکن است در نهایت به خراب شدن اسفنج شما منجر شود.

 1. اسفنج را در یک فنجان آب گرم و صابون خیس کنید و مطمئن شوید که دارد تمیز می‌شود.

 2. اسفنج را فشار دهید، سپس کاملاً آن را خیس کنید و دوباره درون مایع قرار دهید.

 3. فنجان را به مدت یک دقیقه در مایکروویو قرار دهید.

 4- پنج دقیقه صبر کنید تا آب خنک شود. این مرحله ضروری است، بنابراین حتما صبر کنید و اجازه دهید تا گرما کمی فروکش کند.

4- از روغن زیتون و مایع ظرفشویی استفاده کنید

اگر به دنبال یک روش آنتی باکتریال، ضد میکروبی و ضد ویروسی برای تمیز کردن اسفنج آرایشی خود هستید، نمی‌توانید از روغن زیتون و مایع ظرفشویی ساده عبور کنید. به عنوان یک جایگزین عالی برای پاک کننده‌های سنتی، این روش به عنوان یک راه‌حل سریع و آسان برای تازه‌تر کردن ابزارهای آرایشی شما عمل می‌کند.

 1. آب گرم، روغن و شامپو بچه یا مایع ظرفشویی را با هم ترکیب کنید.

 2. اسفنج را درون مخلوط فرو کنید، سپس آن را در زیر شیر آب داغ نگه دارید و مواد اضافی آن را بگیرید.

3. برای خارج کردن تمام روغن، اسفنج آرایشی را سه بار فشار داده و با پاک کننده صورت آن را بشویید. این کار به حذف هر چه در ابزار آرایشی شما باقی مانده است کمک می‌کند.

5- از یک محلول تمیز کننده استفاده کنید

بیوتی بلندر

 با استفاده از یک محلول تمیز کننده، اسفنج آرایشی خود را دوباره نو کنید. چه این محصول، مارک‌دار باشد یا یک پاک کننده آرایشی (میلاسر واتر)، شما می‌توانید با این روش به نتایج شگفت‌انگیزی برسید. درست مانند سایر مایعات، این یک روش عالی برای نگه داشتن ابزار آرایشی شما در برابر میکروب‌ها و باکتری‌ها است.  

  1. محلول تمیز کننده را به آب گرم اضافه کنید و مطمئن شوید که حباب زیادی درست می‌کند.

 2. اسفنج آرایشی را در آب خیس کنید و آن را فشار دهید تا آن به اندازه کامل منبسط شود. این کار به شما کمک می‌کند تا کل اسفنج را تمیز کنید.

 3. اسفنج را روی دست خود یا یک سینی تمیز بمالید تا مواد آرایشی از داخل آن خارج شود. آن را فشار دهید و تا زمانی که کاملا شسته شود آن را تکرار کنید.

 4- اسفنج را با یک حوله تمیز خشک کنید و بگذارید بماند. از استفاده از آن، در حالی که هنوز  مرطوب است خودداری کنید.  

بیوتی بلندر

  بیشتر بخوانید: آموزش میکاپ با اسفنج بیوتی بلندر 

بخش سوم بهترین اسفنج‌های آرایشی

شستن اسفنج آرایشی به طور مرتب ضروری است. اما پس از سه ماه استفاده، جایگزینی آن نیز ایده خوبی است. انواع مختلفی از اسفنج‌ها با کاربردهای مختلفی وجود دارند:

اگر فاندیشن مایع را ترجیح می‌دهید، بیوتی بلندر میکرو فایبر را انتخاب كنید كه بیش از حد مواد آرایشی را جذب نكند.

اگر شما ترجیح می‌دهید از کرم پودر استفاده کنید، قبل از استفاده آن را بیش از حد خیس نکنید.

برای کسانی که کانسیلر را در گوشه خارجی دهان یا زیر چشم استفاده می‌کنند، بهتر است از سایز کوچکتر بیوتی بلندر اصلی استفاده کنید.

نظر دهید

پاسخ دهید