معرفی 5 روغن موثر و ضروری برای درمان آکنه ها

معرفی 5 روغن موثر و ضروری برای درمان آکنه هامعرفی 5 روغن موثر و ضروری برای درمان آکنه ها

جوش صورت یکی ا زمشکلات پوست است، که معمولا در جوانان بیشتر بروز می کند، اما گاهی در مردم بالغ هم بوجود می آیند و با این مشکل مواجه هستند.
علت اصلی آکنه بزرگشالان هنوز مشخص نیست اما پزشکان می گویند شاید استرس و عدم تعادل های هورمونی باعث بروز آکنه می شود. تنش و استرس در زندگی در برخی موارد باعث ایجاد آکنه می شود.

چگونه روغن ها بر روی آکنه تاثیر می گذارند؟
روغن ها باعث درمان آکنه های روی پوستی و زیر پوستی می شوند و باعث افزایش رشد سلول برای رهایی از جوش می شوند.

روغن های موثر:

1- روغن گل شعمدانی عطری
این روغن خواص ضدعفونی کننده دارد و به پوست در برابر عفونت های باکتریایی حفاظت می کند و مانع شکل گیری شدید آکنه می شود، و منافذ باز پوست را از بین می برد.

2- روغن درخت چای
این روغن برای بزرگسالان بسیار موثر است، و همچنین از سوزش ناشی از آکنه جلوگیری می کند و به درمان و جلوگیری از جوش کمک می کند. روغن درخت چای به اندازه بنزوئیل پراکسید  که یک داروی معروف برای آکنه است موثر است ، استفاده از این روغن هیچ اثر جانبی ندارد با کمک پنبه بر روی جوش بزنید.

3- روغن سرو (سدر)
این روغن دارای خواص ضد باکتریایی و ضدعفونی است، در مردان بالغ بسیار موثر است و به درمان آکنه کمک می کند و منافذ پوست را مستحکم می کند.

4- روغن اسطوخودوس
این روغن موثر در درمان آکنه، تسکین دهنده حواس و آرامش ذهن است و احساس تنش و استرس را تسکین می دهد و باعث بهبود گردش خون می شود از این روغن به طور مستقیم برروی پوست استفاده کنید.

5- روغن Neroli
این روغن موثر در درمان آکنه و جای جوش است و برای هر پوستی مناسب است.

تهیه و ترجمه اختصاصی مجله اينترنتي زندگي

نظر دهید

پاسخ دهید