مراقبت از پوست در فصل سرما با 12 توصیه

مراقبت از پوست در فصل سرما با 12 توصیهاگر مي خواهيد پوستي سالم و شاداب داشته باشيد، حتماً مي دانيد که در فصل هاي مختلف بايد مراقبت هاي مختلف و مناسب همان فصل را از پوست تان به عمل بياوريد. پاييز و زمستان هم فصل هايي هستند که بايد در آنها از پوست تان مراقبت بيشتري کنيد. با ما همراه شويد تا درباره زيبايي، شادابي و سلامت پوست در فصل زمستان و سرما بيشتر بدانيد.
1- مرطوب کننده بزنيد
اولين و مهمترين مشکلي که در فصل زمستان با آن روبه رو مي شويد. خشکي پوست است. براي جلوگيري از خشکي پوست صورت تان، از کرم هاي مرطوب کننده استفاده کنيد. اين کرم ها را صبح ها بعد از شست وشو و تميز کردن پوست روي صورت تان بزنيد و هرچند ساعت تجديد کنيد.
2- صابون تان را تغيير دهيد
صابوني که براي شست و شوي صورت استفاده مي کنيد، بايد کمي ملايم تر از فصل هاي ديگر باشد تا پوست صورت تان را خشک نکند.
3- «بخور» را از ياد نبريد
بخور سرد يا گرم به دليل آب رساني به پوست، به حفظ رطوبت و لطافت پوست صورت تان کمک زيادي مي کند. ضمن اينکه بخور گرم شما را از سرماخوردگي هم حفاظت مي کند.
4- مايعات بيشتري بنوشيد
در فصل زمستان کمتر تشنه مي شويم، بنابراين کمتر يادمان مي افتد که مايعات لازم براي بدن بخصوص پوست را تأمين کنيم. ولي يادتان باشد که حتي اگر احساس تشنگي نکنيد، پوست شما براي شاداب ماندن روزانه به شش تا هشت ليوان آب نياز دارد.
5- ميوه هاي فصل را بيشتر مصرف کنيد
مرکبات از ميوه هاي عالي زمستاني هستند که به داشتن ويتامين C معروفند و ويتامين c يکي از تقويت کننده هاي طبيعي پوست است.
6- به سبزيجات زمستاني خوشامد يگوييد!
انواع کلم که در زمستان فراوان هستند. مانند کلم پيچ و کلم بروکلي، کدو حلوايي و آواکادو شفا دهنده هاي طبيعت پوست براي پوست ما هستند. اين مواد به دليل آنتي اکسيدان فراواني که دارند. مانع از چروک و پيري پوست مي شوند.
7- از ضد آفتاب غافل نشويد
خيلي از ما در فصل زمستان که به آفتاب به شدت تابستان نيست، استفاده از کرم ضدآفتاب را فراموش مي کنيم. اما بد نيست بدانيد آفتاب زمستان هم مانند آفتاب تابستان براي پوست زيان باراست. بخصوص وقتي از خانه بيرون مي رويد، حتي در هواي ابري هم بايد از کرم ضد آفتاب استفاده کنيد. يادتان نرود که کرم ضدآفتاب را هر سه ساعت يک بار تجديد کنيد.
8- عينک آفتابي را فراموش نکنيد
استفاده نکردن از عينک آفتابي سبب جمع شدن پوست مي شود و به مروز زمان چين و چروک هاي عميقي بر پيشاني و دور چشم هاي شما مي اندازد. بنابراين در زمستان هم ازعينک آفتابي غافل نشويد.
9- پوست تان را تميز نگه داريد
پاييز و زمستان زمان اوج گرفتن آلودگي هوا هستند. اگر در جايي زندگي مي کنيد که هوا آلوده است، حتماً يک بار در طول روز و يک بار در شب قبل ازخواب، پوست تان را با پاک کننده هاي ملايم تميز کنيد تا آلودگي ها روي پوست تان باقي نمانند.
10- با لوسيون ها آشتي کنيد
در زمستان بعد از هر بار استحمام، همه جاي بدن تان را با لوسيون هاي مرطوب کننده بدن مرطوب کنيد تا پوست بدن تان از خشکي نجات پيدا کند و شاداب تر باقي بماند.
11- مراقب دست هايتان باشيد
تعادل در شست و شوي دست ها را رعايت کنيد. شستن دست ها با صابون، بيش از روزي پنج بار توصيه نمي شود. از صابون ملايم و مرطوب کننده استفاده کنيد و بعد از هر بار شست و شو با صابون به دست هايتان مرطوب کننده بماليد. به دست هايتان هم ضد آفتاب بزنيد تا مانع بروز چروکيدگي و پيري پوست دست هايتان شويد. دستکش هم يادتان نرود؛ چرا که دستکش ها فقط براي حفظ دست شما از سرما يا آفتاب نيستند. استفاده از دستکش نقش مهمي در جلوگيري از خشکي پوست دست ها در فصل پاييز و زمستان دارد.
12- مراقب لب هاي تان باشيد
لب هايتان را زبان نزنيد. اين کار اگرچه براي مدت کوتاهي لب هاي شما را مرطوب مي کند ولي بعد از آن که رطوبت روي لب ها تبخير مي شود، پوست لب ها بيش از پيش خشک خواهد شد. خانم هايي که استفاده از رژلب چرب را نمي پسندند در اين فصل بيشتر از آن استقبال خواهند کرد. چراکه مانع از ايجاد ظاهر ترک دار و پوسته پوسته روي لب مي شود. آقايان هم مي توانند چرب کننده هاي لب را از داروخانه تهيه کنند و هميشه همراه خود داشته باشند.

نظر دهید

پاسخ دهید