لکه های صورت را با خوردن سالاد از بین ببرید

لکه های صورت را با خوردن سالاد از بین ببرید

درمان يبوست با سوپ كنگرفرنگي

درمانگران، مصرف كنگر فرنگي را يكي از بهترين موادغذايي براي درمان يبوست مي‌دانند. به اعتقاد آن‌ها اين گياه مي‌تواند به راحتي نداشتن تعادل و كندي حركت دستگاه گوارش به‌ويژه در روده‌ها را تنظيم كرده و موجب درمان يبوست شود.

همانطور كه مي‌دانيد مصرف سوپ به‌عنوان پيش غذا در وعده‌هاي غذايي روزانه به درمان يبوست كمك مي‌كند اما اگر اين سوپ را در يك وعده غذايي با كنگر فرنگي تهيه كنيد، نتيجه را 2برابر مي‌كنيد. براي تهيه اين سوپ كافي است طبق روال هميشه سوپ را تهيه كرده و به جاي سبزي سوپ از برگ‌هاي سبز كنگرفرنگي و ميوه آن استفاده كنيد. مي‌توانيد ميوه كنگر فرنگي را در كنار هويج در سوپ بريزيد و اجازه دهيد به‌طور كامل پخته و نرم شود. با مصرف اين سوپ كه به‌عنوان يك مسهل طبيعي عمل مي‌كند علاوه بر درمان يبوست و خشكي مزاج مي‌توانيد به پاكسازي بدن از مواد غيرضروري بپردازيد.

سالاد تنظيم‌كننده صفرا

برگ‌هاي سبز كنگر فرنگي از آن جهت كه ويتامين‌هاي گروه B، C، پروتئين، آهن، فسفر، پتاسيم، سديم و كلسيم دارند، غني‌ترين سبزي‌ها براي تهيه انواع سالادها،‌ آش‌ها و غذاهاي گياهي محسوب مي‌شوند. برگ‌هاي پهن و سرشار از ويتامين و املاح معدني كنگر فرنگي علاوه بر اين به‌دليل خواص درماني در كنترل و تنظيم ترشحات صفرا در كبد، مي‌تواند به‌خوبي عملكرد كبد را كنترل و تنظيم كند و به اين ترتيب مانع از بروز برخي از بيماري‌هاي پوستي، لك‌هاي تيره سطح پوست و تيرگي چشم كه ناشي از اختلال در عملكرد كبد است، شود.

سیب سبز

نظر دهید

پاسخ دهید