ریش‌هایتان کم پشت است؟!

ریش ضخیم، پر و جذاب دلخواه بسیاری از آقایان است. هرچند متاسفانه، موهای صورت شما همیشه مطابق میل شما رشد نخواهند کرد. داشتن ریش کم‌پشت چیزی نیست که بخواهید از آن خجالت بکشید و نباید باعث مضطرب شدن شما شود. اگر شما متوجه شدید که موهای صورت شما به صورت یک دست رشد نمی‌کند، راه‌هایی وجود دارد تا با آنها بتواند ظاهر ریش‌های خود را بهتر کنید یا به صورت کامل جاهای خالی آن را بپوشانید. از نکته‌ها و ترفندهای مختلف گرفته تا محصولات و راه‌های سریع رشدکردن موهای صورت همه در این مقاله جهت راهنمایی شما برای درمان ریش کم‌پشت گردآوری شده است. پس در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

در این مقاله می‌خوانیم:

1. دلایل داشتن ریش کم‌پشت

2. بلند کردن ریش‌ها

3. مرتب داشتن خطوط ریش

4. مدیریت رشد نامنظم ریش

5. مراقبت از ریش

6. تغذیه سالم

7. پوشاندن قسمت‌های بدون ریش

8. انتخاب مدل مناسب برای ریش

9. خودداری از مصرف محصولات خاص برای رشد مو

دلایل داشتن ریش کم‌پشت

در ابتدا باید بگوییم که داشتن ریش ‌نامتراکم چیزی نیست که بخواهید در مورد آن نگران باشید. دلایل بسیاری برای یک دست رشد نکردن موهای صورت وجود دارد. از جمله دلایل آن می‌تواند مسئله ساده‌ای مانند رژیم غذایی شما تا عدم تعادل هورمون‌ها و یا حتی استرس باشد. برخی از عفونت‌های قارچی به دلایل ریزش موی صورت، مشکلات مربوط به دندان و همچنین بیماری‌های خود ایمنی بدن مرتبط هستند. اگر ریش‌های کم‌پشت چیزی است که شما همیشه به آن سر و کار داشته‌اید، پس احتملاً دلیلی برای نگرانی نخواهید داشت و به راحتی می‌توان گفت که این تنها بخشی از ژنتیک شما است. اما اگر ریش‌های صورت شما به تازگی شروع به ریختن کرده است، احتملاً لازم است تا به دنبال دلیل آن باشد. برای اینکار به سراغ افراد متخصص بروید تا تشخیص‌هایی که آنها می‌دهند، بتواند به شما برای تصمیم گرفتن در مورد اقدامات لازم کمک کند و همان ریش‌های پرپشتی که همیشه می‌خواستید را داشته باشد.

چگونه ظاهر ریش کم‌پشت را بهتر کنیم

بگذارید ریش‌هایتان بلند شوند

به جای داشتن ریش‌هایی کوتاه، باید سعی کنید ریش‌های بلندتر را برای صورت خود انتخاب کنید. ممکن است مقاومت کردن در مقابل اصلاح یا شیو کردن صورت سخت باشد اما سعی کنید از ریش تراش دور بمانید. حتی اگر نمی‌خواهید بگذارید ریش‌هایتان خیلی بلند شود، اگر بگذارید موهای صورتتان به مدت یک ماه آزادنه رشد کنند، اینگونه به راحتی می‌توانید نحوه رشد ریش‌هایتان را و اینکه کدام قسمت‌های صورت خالی است را ببینید. اما در کل ریش بلند به نوبه خود می‌تواند به شما کمک کند تا نواحی بدون ریش صورت خود را بپوشانید. بله ممکن است تا زمانی که ریش‌هایتان بلند می‌شود، چند هفته دشوار را با ریش‌های نامتراکم خود بگذارنید اما در نهایت موهای صورت شما به صورت یک دست بلند می‌شوند و قسمت‌های خالی را می‌پوشانند.

چگونه ظاهر ریش کم‌پشت را بهتر کنیم

بیشتر بخوانید: 3 روش موثر رشد سریع ریش و سبیل برای آقایان

ریش‌هایتان را کوتاه کنید

همچنین اگر شما ریش‌های خود را کوتاه کنید، ظاهر کم‌پشت آن کمتر در چشم خواهد بود. بر اساس اینکه چه قسمت‌هایی از صورت شما خالی از مو است، می‌توانید به روشی خلاقانه ریش‌های خود را اصلاج کنید. هنگامی که از قسمت بدون ریش صورت خود برای مدل دادن به ریش‌هایتان استفاده می‌کنید، می‌توانید زوایای زیبایی با آنها روی صورت خود ایجاد کنید. یا اینکه شما می‌تواند ریش باقی صورتتان را نیز اصلاح شده نگهدارید تا قسمت‌های خالی صورت کمتر مشخص باشند. در ابتدا ریش‌هایتان را با نمره سه بزنید، سپس اگر خواستید آنها را کوتاه‌تر کنید. با دقت ریش‌هایتان را کوتاه کنید تا مطمئن شوید ریش‌هایی مرتب و منظم خواهید داشت و در حین اصلاح کردن صورت نیز دقت کنید. در غیر این صورت ممکن است در آخر جاهای خالی از ریش صورتتان بیشتر از قبل در چشم باشد.

ریش‌هایتان را کوتاه کنید

خطوط ریش را مرتب نگهدارید

اغلب ریش‌های کم پشت بیشتر از اینکه ظاهرتان را شیک و تمیز نشان دهد، باعث می‌شوند تا شما کمی شلخته به نظر بیایید. پس داشتن خط ریش‌های منظم و مرتب به ریش‌های کم‌پشت شما کمک می‌کند تا ظاهری تمیز، مرتب و شیک به شما بدهند. سعی کنید پازلفی‌ها را تمیز و کوتاه نگهدارید تا آنها به صورت یک دست با موهای شما ترکیب شوند. اینگونه برای اطراف صورت خود مرزهای تمیز و منظمی ایجاد می‌کنید. به همین صورت، خطوط اطراف ریش صورتتان را هم مرتب نگهدارید، مخصوصاً اطراف استخوان گونه، استخوان فک، بینی و لب‌ها. شما می‌توانید این خط‌ها را با اصلاح منظم ریش‌ها مرتب نگهدارید، همچنین مدل دادن روزانه به ریش‌ها با استفاده از روغن و شانه می‌تواند برای اینکار به شما کمک کند.

خطوط ریش را مرتب نگهدارید

رشد نامنظم ریش‌هایتان را مدیریت کنید

همه نکاتی که در این مقاله گردآوری شده است باید به شما کمک کند تا ریش‌های شما منظم‌تر رشد کنند. اما اگر هنوز هم موهای صورت شما یک دست نیست، راه‌هایی برای مدیریت کردن این مسئله وجود دارد. ریش‌هایتان را آنقدر کوتاه کنید تا بلندی همه موهای صورت شما یک اندازه شود، اینگونه قسمت‌های کم‌پشت کمتر مشخص هستند یا بگذارید آنقدر ریش‌هایتان بلند شوند تا به صورت کامل نواحی خالی از ریش صورت شما را بپوشاند. تا زمانی که شما بلندی ریش‌های خود را مدیریت می‌کنید، موهای صورتتان تا حد ممکن یک دست خواهد ماند و درنتیجه نواحی خالی کمتر مشخص خواهند بود. شما همچنین باید از ریش‌هایتان چرب و به خوبی از آنها مراقبت کنید. یک ریش زیبا، همان ریشی است که به خوبی از آن مراقبت شده است.

رشد نامنظم ریش‌هایتان را مدیریت کنید

بیشتر بخوانید: 7 روش اثبات شده برای رشد سریع‌تر ریش

از ریش‌هایتان مراقبت کنید

موهای زبر، خشک و ضعیف صورت می‌تواند بعدها باعث داشتن ریش کم‌پشت شود. بنابراین مراقبت از موهای صورت و استفاده از ابزار و محصولات مناسب برای آنها می‌تواند تفاوت بزرگی نه تنها برای سلامت موها بلکه در ظاهر کلی شما ایجاد کند. یک روغن ریش خوب یا بالم ریش می‌تواند ریش‌هاش شما را سالم و تا ریشه آنها را تمیز نگهدارد. از یک محصول لایه بردار صورت استفاده کنید تا پوست‌های مرده صورت خود را لایه برداری کنید و از خشک شدن پوست خود جلوگیری کنید. همچنین اگر شما سندروم خارش ریش بعد از تحریک شدن پوست آن ناحیه دارید، لایه برداری پوست صورت می‌تواند به شما کمک کند. اینگونه گردش خون را افزایش خواهید داد و در نتیجه ریش‌های شما پرتر، ضخیم‌تر و سالم‌تر رشد خواهند کرد.

از ریش‌هایتان مراقبت کنید

تغذیه سالم داشته باشید

هنگامی که صحبت از داشتن ظاهری زیبا و سالم می‌شود، شیوه زندگی و رژیم غذایی سالم یکی از مفیدترین کارهایی است که می‌توان برای بهبود آنها انجام دهید و موهای صورت هم استثنا نیستند. فراموش نکنید که هنگامی که نوبت به رشد موهای صورت می‌رسد، چیزی که می‌خورید بسیار حائز اهمیت می‌شود. به انداره کافی آب بنوشید و میزان ویتامین B و C بدن خود را افزایش دهید. زینک، آهن و امگا سه نیز به تغذیه و بهبود رشد موها کمک می‌کند. سعی کنید مولتی‌ویتامین مصرف کنید با آواکادو، تخم‌مرغ، بادام، گل‌کلم و موز را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. در حالی که شما تنها رژیم مذکور را در نظر گرفته‌اید، باید بدانید که مواد غذایی‌هایی مانند گوشت سفید، بادام زمینی، قارچ، ماهی تن، گوشت گاو و دانه‌های آفتابگردان نیز حاوی نیاسین هستند. اینها ویتامین‌های مفید دیگری هستند که با رشد مو ارتباط دارند.

تغذیه سالم داشته باشید

قسمت‌های بدون ریش را بپوشانید

از این نترسید که به سراغ مداد ابرو بروید و با استفاده از آن قسمت‌های بدون ریش صورت خود را بپوشانید. خانم‌ها سال‌هااست که با این روش ابروهای خود را پرپشت می‌کنند پس چرا نباید آقایان بتوانند تنها یکی یا دوتا از ترفندهای آنها را قرض بگیرند. این روشی ساده برای پوشاندن قسمت‌های بی‌ریش صورت است که با استفاده از روش‌های دیگر غیرقابل درست کردن هستند. اما فراموش نکنید که این روش تنها برای قسمت‌های کوچک مناسب است. برای اینکه ریش‌هایتان طبیعی به نظر برسد، یه یاد داشته باشید که باید مداد ابرویی متناسب با رنگ ریش‌های خود پیدا کنید. اگر شما از انتخاب رنگ مداد ابرو  مطمئن نیستید از خانم‌های اطراف خود مانند خواهر، مادر و یا همسر خود کمک بگیرید یا به راحتی به یک فروشگاه لوازم آرایش بروید از کارکنان آنجا کمک بخواهید.

قسمت‌های بدون ریش را بپوشانید

مدل ریش مناسب را انتخاب کنید

هنگامی که صحبت از انتخاب مدل ریش به میان می‌آید، گزینه‌های زیادی از مدل‌های کلاسیک ریش گرفته تا استایل‌های مدرن برای انتخاب وجود دارد. انتخاب مدل ریشی که به فرم صورتتان بیاید مهم است اما مهم‌تر از آن انتخاب مدلی است که با ریش‌های کم‌پشت شما متناسب باشد. اگر استایل اشتباهی را برای ریش‌های خود انتخاب کنید، می‌تواند باعث مشخص‌تر شدن قسمت‌های خالی از موی صورت شما شود، این در حالی است که انتخاب مدل ریش مناسب می‌تواند آنها را پنهان یا به صورت یک دست با دیگر قسمت‌های ریش‌دار صورت ترکیب کند. اگر مطمئن نیستید که چه مدل ریشی برای شما بهترین است، همیشه می‌تواند به دنبال کمک حرفه‌ای آرایشگرها باشید.

مدل ریش مناسب را انتخاب کنید

از مصرف محصولات خاص رشد مو خودداری کنید

محصولات زیادی وجود دارند که ادعا می‌کنند، می‌توانند رشد موهای شما بسیار زیاد افزایش دهند. با این حال هنگامی که صحبت از ریش کم‌پشت می‌شود، باید از این دسته محصولات فاصله بگیرید. زیرا بسیاری از موادهای موجود در محصولات پوستی بسیار قوی‌تر از آن هستند که با پوست صورت تماس پیدا کنند. به طور خاص می‌توان از محصولی با نام ماینوکسیدیل نام برد. بنابراین با استفاده از این محصولات برای ریش‌های خود، لایه زیرین پوست صورت خود را در معرض آسیب‌های جدی قرار خواهید داد. اینکار همچنین باعث خشکی و دیگر تحریکات پوست می‌شود که در نهایت منجر به ریختن موهای صورت و بدتر شدن قسمت‌های بی موی صورت خواهد شد.

از مصرف محصولات خاص رشد مو خودداری کنید

بیشتر بخوانید: 15 مدل ریش که باید در سال ۲۰۲۰ امتحان کنید

نظر دهید

پاسخ دهید