روش های برطرف کردن چاقی صورت بدون رژیم

روش های برطرف کردن چاقی صورت بدون رژیمهمه می‌دانند كه برای خلاصی از چربی اضافه (در هر ناحیه از بدن كه باشد) باید فعالیت چربی‌سوز بیشتری انجام شود.
آب كردن چربی اضافی زیر چانه یا همان غبغب خودمان هم در این مورد استثنا نیست. البته داشتن غبغب برای افرادی كه چاق هستند یا اضافه وزن دارند، امری طبیعی است، اما گاهی این اتفاق می‌افتد كه فرد با وجود طبیعی بودن وزن بدنش، با معضل غبغب دست به گریبان می ‌شود و البته نباید فراموش كنید كه وجود غبغب، تاثیر زیادی بر چهره فرد دارد و اصولا باعث می ‌شود سن افراد، بیشتر به نظر برسد.

جراحی پلاستیك یكی از راه‌های از بین بردن سریع غبغب است، اما یك ‌راه درمانی مفید بدون درد و خون ریزی نیز برای از بین بردن این مشكل زیر‌ چانه‌ای وجود دارد؛ ورزش دادن عضله این ناحیه كه صد البته بهتر از عمل جراحی است!

برای كشیدن عضله این ناحیه، چندین ورزش راحت وجود دارد كه به تعدادی از آنها در این قسمت می‌پردازیم:

1- كف دست‌ها را برای 10 ثانیه به پیشانی‌تان فشار دهید. این فشار را در جهت عكس گردن و سر وارد كنید. باید حس كنید كه گردن و چانه‌تان سفت شده‌اند. این حركت را، البته این بار با قرار دادن دست در پشت سر، تكرار كنید.

همین حركت را در دو طرف سر نیز تكرار كنید. در این حالت، دست خود را به شكل پیاله كرده و آن را روی گوش خود قرار دهید و ورزش مذكور را انجام بدهید.

2- در ورزش دیگری كه برای رفع این مشكل پیشنهاد می‌كنیم، باید به این ترتیب عمل كنید: چانه‌تان را بالا بگیرید و دهان خود را باز و بسته كنید؛ انگار كه آدامس می‌جوید. در این ورزش، باید حس كنید كه عضلات آرواره تا گردن شما سخت شده‌اند.

3- دهان خود را باز كنید، خیلی آهسته سر خود را به عقب خم كنید و در همین حال بمانید. حالا لب پایین را تا روی لب بالای خود حركت دهید و این حركت را چند بار انجام دهید.

4- همان‌طور كه سرتان در حالت طبیعی قرار دارد(بدون خم كردن آن به هر جهتی)، سعی كنید لب پایین خود را به بینی‌تان بزنید! البته این اتفاق تقریبا غیر ممكن است، اما تلاش برای انجام چنین كاری، برای هدف شما مفید خواهد بود.

4- بیرون آوردن زبان از دهان، آن هم به طور مداوم و پشت سر هم، عضلات دهان و صورت را تقویت می‌كند و در از بین بردن غبغب نیز مؤثر خواهد بود.

نظر دهید

پاسخ دهید