رفع لکه های ناشی از آکنه با 7 روش ساده

رفع لکه های ناشی از آکنه با 7 روش سادهلکه آکنه بر اثر ترکاندن یا فشار دادن دانه جوش به وجود می آید. این عمل باعث ایجاد لکه روی سطح پوست می شود. هر چه کندن پوست عمیق تر باشد، لکه نیز عمیق تر است. تعدادی از خوانندگان صفحه خانواده و سلامت از ما درباره درمان لکه های آکنه سوال کرده بودند که در این مطلب به نقل از «Skin health» به چند راهکار برای کمرنگ کردن و از بین بردن لکه ها اشاره می کنیم.

*پنبه آغشته به آب لیموی تازه را روی لکه بمالید و بگذارید خشک شود.اگر آب لیمو باعث ناراحتی پوست می شود، با کمی آب یا گلاب مخلوط کنید. این روش را حداقل هفته ای ۴بار انجام دهید.

*پودر چوب صندل را با کمی گلاب مخلوط کنید و ۲تا۴ قطره آب لیمو به آن اضافه کنید. این مخلوط را به صورت و گردن بمالید و بگذارید خشک شود. سپس با آب ولرم شست و شو دهید این کار را به طور منظم هفته ای ۲بار انجام دهید.

*به طور روزانه با استفاده از پنبه، آب خیار را به صورت بمالید.این امر علاوه بر خنک کردن پوست، باعث شادابی نیز می شود.

*استفاده از ضماد تهیه شده با پوره سیب آسیاب شده و ۴تا۶ قطره عسل علاوه بر محکم کردن منافذ پوست و کم رنگ کردن لکه، رنگ پوست را روشن تر می کند. این ضماد را به مدت ۱۵دقیقه روی پوست قرار دهید.

*مقداری جوش شیرین را با مقداری آب مخلوط کنید؛ سپس روی لکه ها بمالید و بشویید. خاصیت پاک کنندگی آن در از بین بردن سلول های رنگ دانه ای که باعث ایجاد لک می شود، موثر است.

*پودر کافور را با روغن نارگیل مخلوط کنید و برای چند دقیقه روی لکه بمالید؛ سپس پوست را شست وشو دهید.

*یک روش طبیعی دیگر نیز مالیدن پالپ میوه روی آکنه و شستن آن پس از ۲۰دقیقه است.

*پالپ پرتقال و آناناس در این امر بسیار موثر است.
منبع:خراسان نیوز

نظر دهید

پاسخ دهید