راز پوست شاداب الیکا عبدالرزاقی از زبان خودش

راز پوست شاداب الیکا عبدالرزاقی از زبان خودش

سال ها تجربه الیکا عبدالرزاقی در حوزه تئاتر، تجارب مختلفی از کار گریمورها و تاثیر انواع فوم ها روی پوست صورت را به او آموخته است. الیکا عبدالرزاقی این روزها با بازی چشمگیرش در سریال قهوه تلخ نظر خیلی هارا به خود جذب کرده است او در دهه چهارم زندگی خود به سر می برد و هنوز زمان زیادی تا پیری و چین و چروک در پیش دارد ، اما به دلیل نوع کارش از همین حالا کارهای مراقبت از پوست خود را آغاز کرده است .

بد نیست راز موفقیت او را در زمینه شاداب و جوان نگه داشتن پوست صورت اش بدانیم. از آن جایی که حرفه بازیگری سختی ها و بی خوابی های منحصربه فرد خودش را دارد، باید رسیدگی زیادی به پوست کرد، وگرنه دچار پیری زودرس خواهد شد. ببینیم خانم عبدالرزاقی برای پوست خود چه راه هایی را امتحان می کند.

● روش های سنتی جواب می دهد

الیکا عبدالرزاقی حرف های خود درباره مراقبت از پوست را از روش هایی آغاز می کند که آنها را در مجلات یا با مشورت پزشکان یاد گرفته و خیلی ساده آنها را انجام می دهد.

به تاثیر بعضی روش های سنتی مثل بُخور هم اعتقاد دارم. بُخور به آبرسانی پوست کمک زیادی می کند. گاهی هم مقداری چای را در نعلبکی می ریزم و بعد پد بهداشتی و استریل را به آن آغشته کرده، چشم هایم را می بندم و پدها را روی پلک هایم می گذارم. این کار علاوه بر این که آرامش عجیبی دارد و خستگی چشم هایم را بر طرف می کند، به رطوبت رسانی پوست دور چشم (که بسیار هم حساس است) کمک می کند.

● گاهی تنبلی می کنم!

اما مراقبت از پوست به سبک خانم عبدالرزاقی خیلی هم ساده نیست. او می گوید:

همه ما در زندگی ها و شرایط امروزه باید سعی کنیم تا آنجاکه ممکن است از پوست مان محافظت کنیم. البته گاهی بین آنچه که درست است، با آنچه که انجام می دهیم فاصله هست. مثلا در کار ما، یک وقت هایی که ساعت ۴ ۵ صبح (بعد از ساعت ها کار ممتد) کار تمام می شود، این قدر خسته هستم که دیگر توانی برای پاک کردن گریم از روی صورتم و شستن دقیق با وسواس آن ندارم؛ چه برسد به کرم شب و دور چشم بعدش! اما خب درستش این است که تحت نظر پزشک به حفظ جوانی و شادابی پوست مان توجه کنیم.

● حالا دیگر موضوع را جدی می گیرم

به نظر عبدالرزاقی شغل بازیگری فرساینده زیبایی پوست است.

متاسفانه شرایط کاری ما خیلی سخت و سنگین است و علاوه بر فشارهای شدید فیزیکی، فشارهای روحی بسیاری هم دارد. بنابراین پوست یک بازیگر در معرض آسیب های فیزیکی، روحی و عصبی بسیاری قرار دارد. اما خطر شکستگی و پیری، بدن بازیگر را به اندازه پوست صورتش تهدید نمی کند. شادابی و سلامت بدن را با ورزش و تغذیه درست می توان حفظ کرد. فراموش نکنیم که صورت، ابزار کار بازیگر است؛ پس باید اهمیت زیادی به سلامت و طراوت آن داد. من متاسفانه پیش از این خیلی به پوستم اهمیت نمی دادم و برنامه جدی برای مراقبت از آن نداشتم، اما حالا تقریبا یک سالی است که مراقبت از پوستم را تحت نظر پزشک شروع کرده ام.

● از پاک کننده های قوی استفاده می کنم

من همیشه سعی می کنم تغذیه سالم داشته باشم و خوب استراحت کنم. چون به هر حال تغذیه بد، بی خوابی و خستگی بیشترین فشار را به پوست می آورد. بازیگر باید بیشتر از یک فرد عادی به پوستش توجه کند. برای اینکه پوست او گریم ها و نورهای سنگین را تحمل می کند که به پوست خیلی آسیب می زنند. به نظرم حتی با مراقبت زیاد باز هم صورت بازیگرها زودتر از دیگران شکسته و پیر می شود. با این حال من سعی می کنم با استفاده از پاک کننده های قوی و مرطوب کننده های خوب از پوستم محافظت کنم. بعد از کار گریم، صورتم را با شیر پاک کن ضد حساسیت پاک می کنم و با شستشو دهنده های مخصوص می شویم. همین طور از کرم مرطوب کننده روز و شب و کرم دور چشم هر روز استفاده می کنم.

● ماسک موز و توت ها

این ماسک ساده باعث بازسازی، احیا و جوان سازی پوست می شود. فقط کافی است که چند ماده دیگر به ماسک بالا اضافه کنید.

▪ مواد لازم:

سه چهارم فنجان گیلاس(هسته آن را درآورید)

یک چهارم فنجان آناناس

نصف فنجان بلوبری

دو عدد موز

۴ قاشق غذاخوری عسل

نصف فنجان ماست ساده و بدون چربی

▪ روش تهیه :

مواد را داخل مخلوط کن بریزید تا کاملا حالت خمیری پیدا کند. صورت خود را به خوبی تمیز کرده و این ماسک را به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه روی صورت خود قرار دهید. سپس با پنبه خشک صورت خود را پاک کنید و با آب ولرم بشویید. هفته ای یک بار این ماسک را استفاده کرده و اثر جادویی آن را روی پوست خود مشاهده کنید.

● ماسک موز

یک راه ساده و موثر برای این که چین و چروک های خود را کمی رفع کنیم، استفاده از ماسک موز است. این ماسک بسیار راحت تهیه می شود و تمام مواد اولیه آن موادی است که در آشپزخانه شما وجود دارد. این ماسک باعث بازسازی، شفافیت، طراوت و جوان سازی پوست می شود.

▪ مواد لازم:

یک چهارم یک عدد موز

یک قاشق چایخوری عسل

یک چهارم فنجان ماست

▪ روش تهیه:

موز را به خوبی له کرده و با عسل مخلوط کنید. سپس ماست را به آن اضافه کرده و مخلوط را هم بزنید تا یکدست شود. آن را به مدت ۱۵ دقیقه روی صورت خود بگذارید. سپس به آرامی با پنبه خشک آن را پاک کنید و صورت خود را با آب سرد بشویید.

اختصاصی مجله اینترنتی برترین ها

نظر دهید

پاسخ دهید