دستور ساخت کرم مرطوب کننده گیاهی مخصوص پوست خشک

دستور ساخت کرم مرطوب کننده گیاهی مخصوص پوست خشکدستور ساخت کرم مرطوب کننده گیاهی مخصوص پوست خشک
پوست خشک نیاز به مراقبت دائمی و گیاهی برای جلوگیری از التهاب و خارش دارد. برای جلوگیری از بروز این مشکلات با درست کردن یک مرطوب کننده خانگی و کاملا گیاهی میتوانید این مشکل را حل کنید.
اول باید اطمینان حاصل کنید که پوست شما ترک نخورده است.و بستگی به شرایط آب و هوایی نیز دارد به عنوان مثال در زمستان نیاز بیشتری به مرطوب کننده دارید تا در تابستان.

مواد اولیه مورد نیاز برای ساخت مرطوب کننده مخصوص پوست خشک
هدف اصلی ما ساختن یک مرطوب کننده قوی برای رساندن خشکی پوست به حداقل و برای تهیه این کرم بیشتر از روغن های طبیعی استفاده شده است.
کره کاکائو :  (28.3 گرم)
روغن بادام : (113.2 گرم)
روغن پوست پرتقال :  (28.3 گرم)

پوست پرتغال خاصیت ضدعفونی کننده و ضدالتهاب طبیعی دارد.
روغن نارگیل برای درمان خشکی پوست ایده آل است.
روغن گل رز Damascena به عنوان یک محرک و ضد عفونی کننده و سرشار از رطوبت می باشد.

طرز تهیه کرم مرطوب کننده
ابتدا کره کاکائو را در تابه کوچک ذوب کنید سپس روغن بادام را به آن اضافه کنید و شعله را خاموش کنید. به آرامی و به خوبی آن را بهم بزنید.سپس قطره قطره روغن پوست پرتغال را به آن اضافه کنید و کاملا بهم بزنید . مطمئن شوید که پوست پرتغال در محلول نباشد. اجازه دهید حرارت محلول توسط دمای اتاق پایین بیاید و سپس روغن نارگیل و رز ره به آن اضافه کنید.
کرم آماده است آن را در یک شیشه بریزید و در جای تاریک نگه داری شود . بطری را از نور خورشید دور نگه دارید.

روش استفاده مرطوب کننده گیاهی بر روی پوست خشک
برای شروع پوست را کاملا تمیز کنید وسپس مرطوب کننده ای که درست کرده اید را با کف دست بر روی تمامی قسمت پوست بزنید..نیازی به ماساژ برای جذب پوست نیست.

چه زمانی مناسب برای استفاده از این کرم است ؟
این کرم را هر زمانی از روز می توانید استفاده کنید. اگر از لکه های سفید روی پوست رنج می برید نگران نباشید با کمک این کرم مرطوب کننده به آنچه که می خواید می رسیدو برای همیشه با پوست خشک خداحافظی کنید.

تهیه و ترجمه اختصاصی مجله اينترنتي زندگي

نظر دهید

پاسخ دهید