دستورساخت موم قندی جهت از بین بردن موهای زائد

دستورساخت موم قندی جهت از بین بردن موهای زائد
استفاده از موم روشی ارزان و موثر برای برداشتن موهای زائد است. موم علاوه بر ارزان بودن جایگزینی بی نظیر به جای اپیلاسیون و یا اصلاح و وکس است. یکی از مزایای استفاده از موم حذف مو از ریشه است که باعث میشود موی بعدی که جاگزین آن خواهد بود نرم تر و نازک تر کمتردر بیاید.

دقیقا موم چیست ؟
معمولا وکس و موم قندی را باهم اشتباه می گیرند اما در واقع هر دو روشی مختلف برای حذف مو است. هر دو دارای یک کارایی مشابه هستند هر دو مو را از ریشه در می آورند اما دارای مزایای مختلف و مواد مختلف هستند .
در واقع وکس از رزین ( هیدروکربن ترشح شده از گیاهان ) و مقدار زیادی مواد مضر برای پوست تشکیل شده است.برخی از این ترکیبات عبارتند از رنگ ، مواد شیمیایی و رایحه مصنوعی . هنگامی که از وکس برای از بین بردن مو استفاده می کنید باعث ایجاد آلرژی در برخی از افراد می شود. تنها دلیلی که بیشتر مردم موم شکری را به عنوان یک روش برداشت مو ترجیح می دهند نداشتن عواقب شیمیایی و همچنین ساخته شده از مواد طبیعی است.بسیاری از مردم پس از اپیلاسیون دچار خارش و عفونت می شوند .

تاریخچه موم قندی
بسیاری از مردم با موم قندی  به عنوان یک روش مناسب برای برداشتن مو آشنا نیستند.با این حال این روش حذف مو مربوط به قرن ها قبل بوده است که مردم کشورهای عربی و آفریقایی برای از بین بردن موهای زائد استفاده می کردند. در واقع کلوپاترا به عنوان یک چهره مشهور در تاریخ از همین روش برای زیبایی خود استفاده میکرد.
این روش پس از سال ها و اولین بار توسط یک زن تونسی در بریتانیای کبیر انجام شد.

ویژگی های موم قندی
این ماده چسبند گی کاملا طبیعی دارد. در واقع موم قندی شبیه کارامل یا عسل است. در مقابل موم مصنوعی استفاده از آن  برای پوست مفید است , و همچنین باعث رشد دوباره مو به صورت صاف نرم و کم پشت می شود. یکی از تفاوت های بین موم قندی و وکس شستشوی آسان است موم قندی به راحتی با آب شسته میشود اما موم مصنوعی بر روی پوست باقی می ماند.

عملکرد موم قندی
استفاده از موم قندی بسیار آسان است. اول از همه منطقه ای که می خواهید موم بزنید را انتخاب کنید مطمئن شوید خراش و یا زخمی در آن منطقه نباشید سپس به کمک یک کاردک مخصوص و پهن بر سطح پوست بمالید و حتما در جهت خواب مو بر روی پوست بمالید سپس نوار پارچه ای که بهتر است نخی باشد را بر روی موم بگذارید و از سمت مخالف رشد مو پارچه را بکشید قبل از کشیدن حتما یکی از دستان خود را بر روی قسمتی از پوست که قرار است کشیدن پارچه از آنجا شروع شود بگذارید و خیلی سریع بکشید اگر آروم این کار را انجام دهید باعث ایجاد کبودی و کوفتگی بر روی پوست می شود.

مزایای موم قند
موم قندی به دلیل داشتن مواد طبیعی هیچ آلرژی برای شما ایجاد نمی کند.
شما می توانید موم قندی را در خانه با کمک شکر گرانولی و آبلیمو در خانه درست کنید.
برای ساختن موم در خانه 1 لیتر آب را با مخلوط شکر و آبلیمو بر روی شعله بگذارید تا  بجوشد و مانند عسل غلیظ شود .
یکی دیگر از مزایای موم قندی ، رشد مو را بسیار عقب می اندازد .
اگر پوست حساسی دارید پس از موم انداختن با کمک یخ پوست را ماساژ دهید.

در چه مناطقی از بدن می شود از موم استفاده کرد ؟
موم شکر را می توان بر روی هر منطقه از بدن از جمله ابروها، لب بالا، پاها ، باسن ، شکم، بازوها  استفاده کرد.

دستورعمل مصری برای ساخت موم
مصریان 3 فنجان عسل ،‌2 فنجان آب ، و 2 قاشق غذاخوری آب لیمو را در یک تابه می ریزند و آن را تا زمانی که به جوش آید هم نزنید.بگذارید آروم بجوشد پس از آنکه به جوش آمد 30 دقیقه بگذارید بر روی شعله کم بماند. و هر چند دقیقه آن را هم بزنید.. پس از آنکه طلایی و قهوه ای شد از روی حرارت بردارید . موم مصری شما آماده است.

دستورعمل هندی برای ساخت موم
دستور عمل ساخت موم هندی را ترجیح می دهم ،
2 فنجان شکر
1/4 فنجان آب
1/4 فنجان آبلیمو
بگذارید با حرارت بسیار کم به جوش بیاید پس از آنکه به جوش آمد به مدت 25 دقیقه آب پز بگذارید تا به رنگ کهربایی تیره تبدیل شود.15 دقیقه اجازه دهید تا سرد شود. در این موقع موم سفت میشود. موم آماده شده را که رایحه ای با بوی لیمو دارد را در ظف پلاستیکی در بسته بریزید.

دستور ساخت موم مخلوطی فوری از چند دستور
با ترکیبی از دستور هندی و مصری می توانید 1/4 فنجان عسل ، 1/4 فنجان آبلیمو و  یک فنجان شکر را در ماکروویو بگذارید. و بعد از 30 ثانیه انرا تکان دهید . زمانی که محلول شما طلایی قهوه ای شد موم آماده است.

بدون هیچ عوارض جانبی پوستی زیبا و صاف را داشته باشید.

تهیه و ترجمه اختصاصی مجله اينترنتي زندگي

نظر دهید

پاسخ دهید