درمان و پاکسازی آکنه با 5 روش در منزل

درمان و پاکسازی آکنه با 5 روش در منزل

درمان و پاکسازی آکنه با 5 روش

آکنه یک مشکل شایع در اکثر مردم می باشد ، که در مراحل مختلف زندگی بر روی پوست شما ایجا و تاثیر می گذارد. بسیار از محصولات گران برای درمان آکنه این روزها موجود می باشد اما بسیاری از مردم دوست ندارند پول خود را صرف خرید اینگونه محصولات کنند به همین دلیل می گذارند با مرور زمان خودش خوب شود!
اگر شما هم مایل به صرف هزینه اضافی برای درمان آکنه نیستید می توانید از روش های پاکسازی آکنه که ما به شما معرفی می کنیم رایگان آنها را درمان کنید.
لازم نیست برای این دستورات خانگی به بیرون از منزل بروید و آنها را خریداری کنید موثرترین مواد برای پاکسازی آکنه معمولا در آشپزخانه وجود دارد اما شاید از آن خبر ندارد یا چگونگی استفاده از ترکیبات آن را ندانید.

درمان و پاکسازی آکنه با 5 روش در منزل

برگ چریش و زردچوبه
برگ های چریش را به صورت خمیری در بیاورید و کمی پودر زردچوبه به آن اضافه کنید و در مناطقی که آکنه دارد بگذارید. و بعد از 20 دقیقه پوست خود را با آب سرد بشورید. هم چریش و هم زردچوبه خاصیت ضد باکتری،ضد التهاب و ضد میکروب دارند ،  به همین دلیل استفاده از آ»ها برای از بین بردن باکتری های آکنه مفید است و التهاب را کاهش می دهد.

درمان و پاکسازی آکنه با 5 روش در منزل

عسل
همه ی ما عسل را به خاطر اهمیت دارویی و مزایای بهداشتی آن می شناسیم ، عسب به خاطر خواص ضد التهابی ، التهاب ناشی از آکنه و جوش را کاهش می دهد .
عسل را بر روی جوش های خود بزنید و آخر شب پوست خود را با آب بشورید قطعا تعقییر در آکنه را خواهید دید.

درمان و پاکسازی آکنه با 5 روش در منزل

یخ
یخ یکی از ارزانترین روش ها برای پاکسازی آکنه می باشد ، آکنه باعث التهاب و تورم پوست می شود با یک قطعه یخ می توانید هر روز 15 دقیقه محل مورد نظر را مالش دهید به رفع قرمزی کمک می کند

دیگر درمان ها
آلوورا ، آبلیمو، خمیرگوجه فرنگی ، برش های خیار،سفیده تخم مرغ  و … در درمان آکنه موثرند
مصرف یک رژیم غذایی سالم ،‌مقدار کافی آب آشامیدنی ،‌حذف هله هوله و غذاهای آماده باعث می شود پوستتان زیبا و درخشان شود.

تهیه و ترجمه اختصاصی: Be3t.ir

http://be3t.ir

نظر دهید

پاسخ دهید