درمان سردرد با رایحه درمانی (آروماتراپی)

سردرد می‌تواند بی‌رحمانه شما را عذاب دهد. یک داروی بدون نسخه نیز می‌تواند برای تسکین سردرد کارساز باشد، اما درمان طبیعی آروماتراپی برای سردرد، می‌تواند بدون عوارض جانبی و یا بدون قرار دادن بدن در معرض عوامل ناشناخته و یا شیمیایی، نتیجه‌ی یکسانی را داشته باشد. از توانایی‌های شفابخش جهان طبیعی، برای درمان سردرد خود از آروماتراپی استفاده کنید. در این مقاله، برایتان نحوه درمان سردرد با رایحه درمانی را بازگو می‌کنیم. با ما همراه باشید.

1- استفاده از روغن ضروری

2- استفاده از روغن نعناع

بخش اول استفاده از روغن ضروری

1- روغن‌های ضروری 100% خالص را برای رفع سردرد پیدا کنید

درمان سردرد

نعناع، اکالیپتوس، رزماری و چوب صندل از روغن‌هایی هستند که برای مقابله با سردرد به بهترین وجه، توصیه می‌شوند. بابونه به دلیل داشتن خاصیت تسکین درد و آرامش عضلانی مشهور است. اسطوخدوس همچنین یک مسکن قدرتمند و ضد التهاب است. از آنجا که هر گیاه تاثیر متفاوتی بر روی بدن دارد، اگر یک نوع گیاه برای خلاص شدن از سردردتان موثر نیست، از یک یا ترکیبی از دو روش برای پیدا کردن موثرترین درمان استفاده کنید.

2- روغن‌ها را روی پوست بمالید

درمان سردرد

آروماتراپی در مقایسه با عطر و بوی آن‌ها، فقط در رایحه درمانی عمیق‌تر هستند. هنگامی که روغن‌ها به پوست جذب می‌شوند چه از نظر جسمی و چه از نظر روانی، از بسیاری از جهات شروع به بهبود می‌کنند. هنگام استفاده از روغن‌های ضروری روی پوست‌تان، همیشه آن را با روغن حامل (Carrier Oil) مخلوط کنید. روغن‌های ضروری به خودی خود می‌توانند پوست را بسوزانند. روغن‌های حامل شامل: روغن بادام، آووکادو، نارگیل، هسته زردآلو و روغن کنجد هستند.

  • مقدار کمی را برای استفاده فوری مخلوط کنید. می‌توانید چند قطره روغن حامل را با یک قطره روغن ضروری در کف دست‌تان بریزید، با انگشت‌تان 2 بار آن را مخلوط کنید و یا دستانتان را به هم مالش دهید. سپس مخلوط را روی قسمت آسیب دیده بدن‌تان بمالید.

درمان سردرد

  • روغن‌ها را از قبل آماده کنید. روغن ضروری را در یک بطری با روغن حامل رقیق کنید، تا زمانی که به آن نیاز دارید در دسترس باشند. یک دستورالعمل مناسب برای ماساژ شامل: 12 قطره روغن ضروری و 1 قاشق غذاخوری روغن حامل یا لوسیون بدون عطر است.

درمان سردرد

3- روغن را به پوست خود ماساژ دهید

درمان سردرد

برای سردرد، روغن ضروری را در یکی یا برخی از نقاط کلیدی بدن خود که در اثر درد ایجاد می‌شوند، بمالید. روغن‌ها را به شقیقه‌ها، پوست سر، اطراف پوست سر و گردن و همینطور روی شانه‌های خود بمالید.

  • یک کمپرس درست کنید. چند قطره روغن را بر روی یک پارچه گرم و یا سرد بریزید تا برای سر و یا گردن‌تان یک کمپرس بسازید. همچنین می‌توانید پارچه را با ترکیب 2 فنجان آب داغ یا سرد به همراه 10 قطره روغن خیس کنید.

درمان سردرد

  • حدود 8 قطره روغن را به وان آب گرم اضافه کنید تا بتوانید از خواص درمانی آن استفاده کنید. بدن‌تان را به مدت 15-20 دقیقه در وان خیس کنید.

4- روغن‌ها را استنشاق کنید

درمان سردرد

  • آب را بر روی یک دستگاه Aroma Lamp با حدود 12 قطره روغن ضروری قرار دهید. برای گرم کردن مخلوط، شمع زیر آن را روشن کنید و خود را با رایحه شفابخش احاطه کنید.

درمان سردرد

  • چند قطره از مخلوط درمانی را روی بالش خود بریزید تا در هنگام خواب، بتوانید آن را تنفس کنید و از فواید آن بهره‌مند شوید.

درمان سردرد

  • روغن‌ها را در یک دستگاه بخور سرد بریزید. دستگاه را 3 بار در روز به مدت 15 تا 20 دقیقه روشن کنید.

درمان سردرد

  • برای خلاص شدن از سردرد، روغن‌ها را استنشاق کنید. یک کاسه بزرگ را با آب داغ پر کنید. 3 تا 5 قطره روغن ضروری را در کاسه بریزید. با یک حوله روی سر خود، روی کاسه خم شوید و به مدت 5 دقیقه در بخار نفس بکشید.

درمان سردرد

بخش دوم استفاده از روغن نعناع

1- از مقدار کمی روغن نعناع خالص استفاده کنید

درمان سردرد

انگشت خود را بر روی قسمت باز بگذارید و بطری را خم کنید تا انگشت‌تان تر شود، این تمام چیزی است که شما به آن نیاز دارید.

  • از طرف دیگر، از 1 قطره روغن حامل در یک قاشق غذاخوری استفاده کنید. روغن‌ انگور یا زیتون بهترین هستند.

2- نوک انگشت خود را به آرامی روی شقیقه‌های خود بمالید

درمان سردرد

این کار را در پایه یا قاعده جمجمه (base of your skull) انجام دهید، جایی که ستون فقرات گردن شما به هم وصل می‌شوند.

3- در یک اتاق تاریک و خنک دراز بکشید

درمان سردرد

چشمانتان را ببندید. 5 تا 10 دقیقه استراحت کنید، بعد ببینید که چه احساسی درباره میگرن‌تان دارید.

بیشتر بخوانید: 4 روش استفاده از آروماتراپی برای درمان حالت تهوع

نظر دهید

پاسخ دهید