درمان آکنه با مصرف گل رز

درمان آکنه با مصرف گل رزگل رز از خانواده ROSACEAE و با رنگ‌هاي سفيد، صورتي، قرمز و… يافت مي‌شود. اين گل سرشار از ويتامين‌هاي (E – C – B3 A -) است و خواص دارويي فراواني در زمينه مراقبت از پوست و قسمت‌هاي ديگر بدن دارد.

گل رز از خانواده ROSACEAE و با رنگ‌هاي سفيد، صورتي، قرمز و… يافت مي‌شود. اين گل سرشار از ويتامين‌هاي (E – C – B3 A -) است و خواص دارويي فراواني در زمينه مراقبت از پوست و قسمت‌هاي ديگر بدن دارد.

گل رز براي انواع مختلف پوست‌ها مناسب است، ولي بيشتر براي پوست‌هاي خشك و حساس مورد استفاده قرار مي‌گيرد، گلاب استخراج شده از رز پاك كننده ايده آل براي پوست است.

پاك كردن پوست با گلاب، چين‌هاي ظريف و سطحي پوست را باز كرده و التهاب و سرخي آن را از ميان مي‌برد ضمن آن كه در درمان آكنه و دانه‌هاي سرسياه روي پوست مفيد است. گلاب، بازسازي سلول‌هاي پوست را تسريع و خستگي و سرخي پلك‌ها را برطرف مي‌كند.

عصاره گلبرگ رز آرامبخش و ضد افسردگي است و تنشهاي عصبي، زخم هاي گوارشي و امراض قلبي را كاهش مي‌دهد.همچنين براي ترشح صفرا، هضم غذا، ناراحتي‌هاي خوني و رحم مفيد است و به دليل ترکيبات قابض در بند آمدن خونريزي نيز تاثير گذار است.

رز مقاومت بدن را در برابر بيماري‌ها افزايش مي‌دهد و چاي آن در تسكين گلو درد، كاهش عفونت مثانه، درمان اسهال و کاهش عوارض سرماخوردگي و آنفلوآنزا موثر است.

گلبرگ‌هاي اين گياه مدر است و به همين جهت باعث دفع سموم و مواد زائد بدن از طريق توليد بيشتر ادرار مي‌شوند.

همچنين براي درمان خشكي و ترك لب‌ها مي‌توان از عصاره گلبرگ‌هاي رز به همراه کره سود برد.

گفتني است، مصرف خوراكي اين گياه براي زنان باردار توصيه نمي‌شود زيرا مي‌تواند موجب تحريك رحم شود.

منبع : سلامت نیوز

نظر دهید

پاسخ دهید