تحقیق درباره سولفاتها و کروماتها

 دانلود تحقیق درباره سولفاتها و کروماتها , بهترین کیفیت تحقیق درباره سولفاتها و کروماتها

تحقیق درباره سولفاتها و کروماتها

تحقیق درباره سولفاتها و کروماتها

دسته بندی سایر گروه های فنی مهندسی
فرمت فایل doc
حجم فایل 274 کیلو بایت
تعداد صفحات 64
برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

در بحث ساختار کانیهای سولفیدی دیدیم که گوگرد به صورت آنیون سولفیدی بزرگ دو ظرفیتی ظاهر می شود. این یون از پر شدن دو ظرفیت لایه الکترونی خارجی یا ظرفیتی به وسیله الکترونهای تسخیر شده ایجاد می شود . شش الکترونی که معمولا در این لایه وجود دارند می توانند جدا شده و یک یون کوچک با بار مثبت زیاد و به شدت قطبنده را ایجاد کنند . این یون با اکسیژنهای اطراف خود با همارایی چهاروجهی ظاهر می شود. پیوند گوگرد- اکسیژن در این گروه آنیونی بسیار قوی بوده و خواص آن کووالانسی است و گروههای در هم فشرده ای را به موجود می آورد که قادر به اشتراک گذاشتن اکسیژن نیستند . این گروههای آنیونی (SO4) واحدهای اساسی ساختار کانیهای سولفاتی است .

سولفاتها ترکیباتی از اکسیژن و گوگرد و یک یا چند فلزاند. در این یون یک اتم S به وسیله چهار اتم اکسیژن که در گوشه های یک تترائدر قرار دارند در میان گرفته شده است . دو بار اضافی منفی به طور یکنواخت بین اتمهای O توزیع شده اند . سولفاتها کانیهای پیچیده ای هستند زیرا راههایی که کاتیونها بدان وسیله می توانند میان یونهای SO4 ساخت یک بلور جای گیرند زیاد است . متجاوز از 150 سولفات نامگذاری شده اند . بسیاری از آنها قویا هیدراته هستند و بسیاری از آنها نادراند .

مهمترین و رایجترین سولفاتهای بدون آب اعضای گروه باریت ( گروه فضایی Pnma ) با کاتیونهای بزرگ دوظرفیتی هماراییده با یون سولفات هستند از میان سولفاتهای آبدار ژیپس 2H2O CaSO4 مهمترین و فراوانترین کانی است . بسترهای عظیم آن در سنگهای رسوبی با سنگ آهک شیل رسوبی ماسه سنگ و گل رس بدست می آیند . سنگ نمک و نهشتهای گوگردی ممکن است همراه آن باشند . به صورت ژیپس معمولی و سه قسم دارای خویهای متفاوت دیده می شود : آلاباستر توده شده سلنیت شفاف و ورقه ورقه و ساتین اسپار رشته ای با جلای ابریشمی و مرواریدی .در این فرایند ژیپس را حرارت می دهند و 75% آبش از دست می رود . آنچه بدست می آید نیمه آبدار است ( گچ ) و باسانی آب می گیرد و دوباره به ژیپس تبدیل می گردد . با این عمل ذراتش دوباره متبلور می شوند و محکم به هم می چسبند .

کروم Cr مثل فلزات حد واسط به طور کلی با اکسیژن ترکیب می شود و چند حالت اکسیداسیون بوجود می آورد . کروکوئیت و تاراپاکائیت از معروفترین کروماتهای نمونه ای هستند که در آنها Cr در حالت اکسیداسیون 5+ است . یون کرومات مثل یون سولفات یک تترائدر است . بارهای منفی یونهای کرومات به وسیله یونهای فلزی که در میان تترائدرها جای گرفته اند موازنه می شود و ساخت را با هم نگه می دارند . اندازه این یونها و راه جای گیری آنها در میان تترائدها ساخت را مشخص می کند . کروماتها منبع کرومی هستند که در آب کروم دادن فولاد مثل سپر ها و تزیینات بدنه اتومولیلها بکار می رود. همچنین با آهن آلیاژی از آن ساخته می شود که همان فولاد زنگ نزن است

کانی باریت

دانلود تحقیق درباره سولفاتها و کروماتها

پکیج تحقیق درباره سولفاتها و کروماتها

آپلود عکس
تحقیق درباره سولفاتها و کروماتها قابل ویرایش

 دانلود تحقیق درباره سولفاتها و کروماتها

 پکیج تحقیق درباره سولفاتها و کروماتها

 خرید تحقیق درباره سولفاتها و کروماتها

 سایت تحقیق درباره سولفاتها و کروماتها

 بهترین تحقیق درباره سولفاتها و کروماتها

سایت تحقیق درباره سولفاتها و کروماتها

فایل تحقیق درباره سولفاتها و کروماتها

چگونه تحقیق درباره سولفاتها و کروماتها را دانلود کنیم ؟  از توضیحات روی لینک دانلود کلیک کنید

آیا تحقیق درباره سولفاتها و کروماتها کیفیت لازم برای ارائه دارد؟ بله تمام محصولات دارای کیفیت عالی بوده و برای ارائه تنظیم شده اند

آیا تحقیق درباره سولفاتها و کروماتها قابل ویرایش است؟ بله اکثریت فایل ها قابل ویرایش می باشند

بهترین کیفیت تحقیق درباره سولفاتها و کروماتها را دارد.

پشتیبانی اول پیامک  بعد تلگرام ودر نهایت تماس به صورت فوری جوابگو هستیم 09214087336  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *