تحقیق درباره سنگ شناسی

 دانلود تحقیق درباره سنگ شناسی , بهترین کیفیت تحقیق درباره سنگ شناسی

تحقیق درباره سنگ شناسی

تحقیق درباره سنگ شناسی

دسته بندی سایر گروه های علوم پایه
فرمت فایل doc
حجم فایل 443 کیلو بایت
تعداد صفحات 57
برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

(كلیات سنگهای رسوبی، آذرین و دگرگونی)

گروه مهندسی معدن

دانشگاه آزاد اسلامی اردكان

سنگهای آذرینIgneous Rocks

– بافت در سنگهای آذرین

بافت سنگهای آذرین به اندازه، شكل، چگونگی قرار گرفتن و رابطه فیزیكی كانیهای موجود در سنگ اشاره می كند. برخی سنگها از بلورهای بسیار دانه درشت ساخته شده اند ، بلورهای سازنده برخی دیگر بسیار ریز بوده و گروهی مخفی بلور و یا فاقد بلور می باشند. به طور كلی سنگ‌های آذرین دارای یكی از بافت‌های درشت بلور، ریز بلورو یا شیشه‌ای هستند.

بافت پورفیری: بافت پورفیری یكی از معمولی‌ترین و فراوانترین بافتهای سنگهای آتشفشانی (ولكانیك) است. در این سنگها بلورهای درشت در یك زمینه‌‌ی ریزدانه و یا شیشه‌ای قرارگرفته‌اند. این اختلاف اندازه‌‌ی بین بلورها و زمینه سنگ ناشی از تغییر شرایط تبلور ماگما است. بلورهای درشت در اعماق زمین به آرامی شكل می‌گیرند و در اثر خروج ناگهانی مواد مذاب و سردشدن سریع آن در سطح زمین، زمینه ی‌ ریزبلور یا شیشه‌ای شكل می‌گیرد. این بافت معمولاً در سنگهای آتشفشانی، دایكها، سیلها، و یا توده‌های نفوذی كوچك دیده می‌‌شود.

بافت درشت بلور یا فانریتیك: در اثر انجماد آرام مواد مذاب در اعماق زمین، بلورها فرصت كافی برای رشد پیدا می كنند و گاهی طولشان به چندین سانتی متر نیز می رسد. این نوع بافت فاقد بخش شیشه‌ای و غیر متبلور بوده و كانی‌های سازنده آن دارای شكل بلورشناسی مشخصی هستند. بافت‌های درشت بلور انواع مختلفی چون بافت دانه‌ای، بافت پگماتیتی ، بافت كروی و … دارند.

بافت ریز بلور یا آفانیتیك: این نوع بافت مخصوص سنگ‌های آذرین بیرونی (آتشفشانی)، دایكها، سیلها و سطح خارجی توده‌های نفوذی است. در این نوع بافت كه در اثر انجماد سریع ماگما پدید آمده است گاهی بلورهای دانه ریز با چشم غیر مسلح قابل تشخیص نمی‌باشند. از انواع بافت ریز بلور می‌توان به بافت دانه‌ای ریز بلور اشاره كرد كه مشخصات بافت دانه‌ای درشت بلور را در مقیاس كوچكتر دارا می‌باشد. در این نوع بافتها فضای بین بلورها را شیشه و یا خمیره‌ای با بلورهای بسیاردانه ریز پر نموده است.

بافت شیشه‌ای Hyaline: در این نوع بافت تقریبا تمامی سنگ غیر متبلور و شیشه‌ای است. این بافت بیانگر سرد شدن بسیار سریع ماگما است و در ماگماهای بازالتی بیشتر از ماگماهای اسیدی و خنثی دیده می‌شود.

دانلود تحقیق درباره سنگ شناسی

پکیج تحقیق درباره سنگ شناسی

آپلود عکس
تحقیق درباره سنگ شناسی قابل ویرایش

 دانلود تحقیق درباره سنگ شناسی

 پکیج تحقیق درباره سنگ شناسی

 خرید تحقیق درباره سنگ شناسی

 سایت تحقیق درباره سنگ شناسی

 بهترین تحقیق درباره سنگ شناسی

سایت تحقیق درباره سنگ شناسی

فایل تحقیق درباره سنگ شناسی

چگونه تحقیق درباره سنگ شناسی را دانلود کنیم ؟  از توضیحات روی لینک دانلود کلیک کنید

آیا تحقیق درباره سنگ شناسی کیفیت لازم برای ارائه دارد؟ بله تمام محصولات دارای کیفیت عالی بوده و برای ارائه تنظیم شده اند

آیا تحقیق درباره سنگ شناسی قابل ویرایش است؟ بله اکثریت فایل ها قابل ویرایش می باشند

بهترین کیفیت تحقیق درباره سنگ شناسی را دارد.

پشتیبانی اول پیامک  بعد تلگرام ودر نهایت تماس به صورت فوری جوابگو هستیم 09214087336  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *