به سادگی زیبایی و سلامت را تجربه کنید

به سادگی زیبایی و سلامت را تجربه کنید

همه ما دوست داريم بهترين باشيم و تا آنجا که مي توانيم زيبا به نظر برسيم. اغلب افراد پول زيادي براي خريد محصولات آرايشي و زيبايي و تزئينات خانگي مي پردازند.
راههاي ساده اي براي زيبا شدن وجود دارد که بسادگي مي توان بوسيله لوازمي که در منزل در دسترس است به آن دست يافت. مي توانيد بوسيله چيزهاي که در آشپزخانه داريد و بدون صرف هزينه روشهاي زير را امتحان کنيد.

* براي از بين بردن پف دور چشم، اطراف چشم را با يک قطره روغن کرچک ماساژ دهيد.

* اگر بعد از يک روز کاري چشم هاي شما دچار خستگي شده اند مي توانيد براي رفع خستگي و آرام کردن آن از خيار استفاده کنيد. آن را حلفه حلقه کنيد و براي مدتي برروي چشمان خود قرار دهيد. همچنين مي توانيد از شير سرد استفاده کنيد. يک تکه پارچه کتاني يا پنبه را در شير سرد اغشته کنيد ، آن را برروي چشمان خود قرار دهيد و براي مدتي دراز بکشيد.

* قبل از رفتن به رختخواب يک قطره گلاب در چشم خود بريزيد، اين کار باعث مي شود خستگي از چشمان شما بيرون رود.

* براي جلوگيري از ترک لبها ابتدا آن را در مجاورت بخار آب قرار دهيد سپس از مخلوط وازلين و عسل برروي لبها استفاده کنيد. اين کار را 3 روز در هفته تکرار کنيد.

* براي جلوگيري از خشکي لب مي توانيد از مخلوط کف دريا ، شير پرچرب و گلبرگ هاي گل رز برروي لب استفاده کنيد.

* براي جلوگيري از بوجود آمدن خال و کک و مک برروي دستها که با بالا رفتن سن بوجود مي آيد مي توانيد از ليموترش استفاده کنيد. ليمو ترش را قاچ کنيد و آن را برروي دست خود بماليد . بعد از 20 دقيقه آن را بشوييد. اين کار بوجود آمدن لک ها را به تاخير مي اندازد.

* براي جلوگيري از ريزش مو نوشيدني هايي بنوشيد که حاوي بيوتين ( نوعي ويتامين B ) است. براي مثال موز ، عسل ، ماست و شير کم چرب حاوي بيوتين هستند. مي توانيد اين مواد را با هم مخلوط کنيد و براي چند هفته بنوشيد.

* براي درخشندگي بيشتر موها از سرکه استفاده کنيد، در آخرين مرحله آبکشي موها را با سرکه بشوييد و سپس آبکشي کنيد.

نظر دهید

پاسخ دهید