به زیبایی پوست خود اهمیت دهید

به زیبایی پوست خود اهمیت دهید

مراقبت از پوست یکی از مواردی است که افراد به آن زیاد اهمیت می دهند و در زیبایی صورت تاثیر فراوان دارد.جوشها و خالهای گوشتی و لکه هایی که در صورت ظاهر می شوند، نیاز به مراقبت دارند.

بنابراین بهتر نکاتی که در این زمینه مطرح شده است ، توجه و دقت کافی داشته باشید و حتی الامکان دستورالعمل های زیر را به کار بندید. اگر صورت شما جوشهای فراوان دارد، بهتر است همیشه صورتتان را تمیز و خشک نگهدارید و صورت را با آب گرم و صابونی که درصد چربی آن زیاد نیست ، بشویید.

از فشاردادن جوشها، تحریک کردن و کندن آنها جدا خودداری کنید؛ چون مشکلات زیادی را ایجاد می کند و بهتر است سطح جوشها را نپوشانید مگر در مواردی خاص. سعی کنید لباستان جوشهای صورت را تحریک نکند.در غیر این صورت بهتر است با یک نوار زخم روی جوشها را بپوشانید. 

اگر جوشهای صورتتان با اقدامات گفته شده بهبود نیافت و اطراف آن قرمز و جوشها چرکی شدند، بهتر است به موارد زیر توجه کنید: یک یا ۲بار در روز جوشها را با صابون های آنتی باکتریال بشویید.نوار زخم روی جوشها نگذارید مگر این که در اثر تماس با لباس تحریک شوند و یا چرکی شده باشند. در صورت چرکی شدن جوشها از پمادهای آنتی باکتریال طبق تجویز پزشک استفاده کنید و روی جوش را نواز زخم بچسبانید.توجه داشته باشید اگر پوست شما به پماد واکنش نشان داد، تعداد جوشها زیاد شد یا شروع به خارش کرد، از پماد استفاده نکنید.
هر روزنوار زخم را عوض کنید.بخصوص اگر نوار زخم مرطوب شده باشد. اگر پانسمان به جوش چسبیده و به سختی جدا می شود، ابتدا آن را با آب گرم مرطوب کرده سپس از سطح پوست جدا کنید.اگر خالهای گوشتی یا خالهای مادرزادی باعث ناراحتی شما می شود، بهتر است در برداشتن این نوع خالها اقدام کنید. محافظت از پوست در مقابل نور خورشید در درمان جوشها تاثیر دارد.بهتر است حتی المقدور در ساعات ۱۰ صبح تا ۳ بعدازظهر در مجاورت نور خورشید قرار نگیرید. هنگام قرارگرفتن در آفتاب ، از عینک آفتابی استفاده کنید.هر روز کرم ضدآفتاب (با حداقل SPF15) به پوست صورت و روی دستتان بمالید.

نظر دهید

پاسخ دهید