بدون آفتاب برنزه شوید

بدون آفتاب برنزه شویدبرای این كه پوست برنزه جذابی داشته باشید انتخاب با شماست. یا پوست خود را در معرض پرتو مضر خورشید قرار دهید یا این كه بوسه درخشان خورشید را از دست بدهید، اما شما یك گزینه دیگر هم دارید؛ محصولات برنزه كننده بدون آفتاب.محصولات برنزه كننده بدون آفتاب كه تمدیدكننده های برنزه گی نیز نامیده می شوند قادرند به پوست شما ظاهری برنزه داده بدون این كه نیازی باشد تا پوست خود را در معرض اشعه های ماوراءبنفش قرار دهید.گرچه این محصولات ایمن تلقی می شود اما معمولاً بسته به این كه آنها چگونه مصرف و استعمال می شوند خطراتی با خود به همراه خواهند داشت.
●مكانیزم عمل این محصولات
ماده موثر در اغلب این محصولات دی هیدروكسی استونDHA است كه تنها رنگ افزودنی تأ یید شده توسط سازمان غذا و داروی آمریكاFDA برای استفاده در این محصولات است.DHA زمانی كه روی پوست استعمال می شود در بیرونی ترین لایه پوست با سلول های مرده واكنش نشان داده و موقتاً ظاهر پوست را تیره می كند كه این رنگ با آب شسته نمی شود اما تدریجاً در حالی كه سلول های مرده پوست، پوسته پوسته می شوند از بین می رود؛ در بیشتر موارد بعد از پنج تا هفت روز رنگ كاملاً از بین می رود.انواع بسیاری از این محصولات شامل لوسیون كرم ژل و اسپری برای استفاده خانگی موجود است.نتایج استفاده از موارد فوق بعد از تقریباً یك سال نمایان شده و تیره شدن رنگ كامل ظرف مدت هشت یا بیست و چهار ساعت مشهود می شود. برخی محصولات حاوی سه رنگ می باشند كه پوست را بلافاصله تیره می كنند.علاوه بر محصولات خانگی، برنزه سازهای افشانه ای در سالن های زیبایی، چشمه های معدنی و مراكز خدمات برنزه سازی پوست موجود است. این كاربردهای حرفه ای- تخصصی قادرند تمام بدن را به طور یك دست برنزه كنند.
●نكاتی برای برنزه كردن یكنواخت
امروزه در صورت استفاده درست و دقیق محصولات برنزه كننده بدون آفتاب دیگر ظاهری نارنجی، قهوه ای و رگه دار ایجاد نمی شود و می توان از طریق استفاده از این محصولات پوست برنزه یك دست و طبیعی داشت.
●برای بهترین نتایج، نكات زیر را رعایت كنید:
– محصولی با رنگ مایع روشن یا ملایم انتخاب كنید كه طبیعی تر به نظر می رسد.
– قبل از استفاده از محصول، پوست خود را با لیف بسایید تا سلول های مرده را از روی پوست بزدائید.
– این محصول را به طور یكنواخت و آرام استعمال كنید به طوری كه كاملاً بر روی پوست خشك یا ضخیم شده، مثل مچ پا، زانو، آرنج، محصول را كمتر استفاده نمایید. این نواحی محصول را بیشتر جذب می كنند.

نظر دهید

پاسخ دهید