با ابروهای کم پشت چه کنیم ؟

با ابروهای کم پشت چه کنیم ؟

مطمئنا شما نيز با ما هم عقيده‌ايد که داشتن ابروهايي پر و سالم موجب مي‌شود که چشم‌ها کشيده و درشت ديده شوند و در زيبايي چهره نقش بسيار مهمي‌ دارد. اما عوامل مشکل‌آفريني براي داشتن چنين ابروهاي پر، زيبا و جواني وجود دارد که بعضي از ما با آنها دست به گريبانيم.
اول اينکه ما به طرق مختلف و ناخواسته به ابروهايمان آسيب مي‌رسانيم. براي مثال ابروهايمان را مرتبا برمي‌داريم تا زيباتر شويم و ظاهر مرتبي داشته باشيم اما با برداشتن‌هاي متوالي و تراشيدن‌هاي زياد، به آنها آسيب مي‌رسانيم. با تکرار اين عمل در طي چند سال موهاي ابرو ضعيف، نازک و کم‌پشت شده و قدرت رشد خود را از دست مي‌دهند گاهي هم براي تنوع اقدام به رنگ کردن، دکلره کردن و استفاده از مواد آرايشي شيميايي (بعضا بي‌کيفيت) مي‌کنيم و ابروهايمان را از بين مي بريم.
علاوه بر اينها عواملي مانند بارداري، زايمان، ضربه (مانند تصادف رانندگي، سوختگي، مواد شيميايي، برق‌گرفتگي)، سوء تغذيه و رژيم‌هاي غلط، سن و بيماري‌ها نيز مي‌توانند موجب ريزش ابروها شوند.
از همه بدتر اينکه متاسفانه برخي از افراد بدون اينکه به علل ريزش ابروهايشان توجه کنند و درصدد رفع آن برآيند، براي پر کردن و ترميم ظاهر ناخوشايند آن، از مداد، سايه و قلم استفاده مي‌کنند، غافل از اينکه با اين کار اگر چه موقتا ظاهري خوشايند براي ابرو ايجاد مي‌کنند اما سبب ريزش شديد موي ابرو در آن ناحيه مي‌شوند.

چگونه از ريزش ابروهايمان جلوگيري کنيم؟

همان‌طور که گفته شد ابرو نقش بسيار مهمي ‌در زيبايي صورت و اعتماد به نفس فرد دارد. اگر به شدت در حال از دست دادن ابروهايتان هستيد، خوب است که ابتدا کليه علل احتمالي از دست رفتن ابروها را به کمک يک پزشک مورد بررسي قرار دهيد و در صورت وجود بيماري آن را درمان کنيد زيرا در غير اين صورت ريزش ابرو با وجود تقويت آن و حتي با کاشت ابرو هم ادامه پيدا خواهد کرد.
• يکي از راه‌هاي حفظ موهاي ابرو و جلوگيري از ريزش آن شستن به موقع و استفاده درست از وسايل آرايشي است. اگر تمايل به استفاده از مواد رنگ‌کننده ابرو داريد حتما بايد در انتخاب مواد آرايشي دقت لازم را داشته باشيد و از محصولات مطمئن استفاده کنيد.
• امروزه لوسيون‌هاي موثري براي تقويت ابرو ساخته شده است اما شما به سادگي مي‌توانيد يکي از آنها را در خانه خود تهيه کنيد و نتيجه را بعد از گذشت دو هفته مشاهده کنيد.

با ابروهای کم پشت چه کنیم ؟

نکته‌هاي ابرويي

• برس زدن ابروها نيز در رشد آن موثر است. براي اين کار بايد با يک برس کوچک و تميز روزي چند بار، مژه‌ها و ابروها را برس بزنيد.
• ماده موثر بعدي روغن بادام است. مقداري روغن بادام را با پوسته زيتون مخلوط کرده و بگذاريد حدود سه روز بماند، پس از گذشت اين مدت، حدود 30 دقيقه آن را جوشانده و سپس صاف نماييد، اين مايع صاف شده براي تقويت موهاي مژه و ابرو مفيد است.
• اگر ميوه سفيد نارگيل و مغزهاي چرب، مانند گردو و بادام را پودر کرده و روي ابروهاي خود بماليد، موجب مشکي شدن آنها مي‌شود و اگر خشک شده آنها را بسوزانيد از خاکستر آنها هم مي‌توانيد استفاده کنيد.
براي تقويت موي مژه و ابروها، مي‌توان از روغن کرچک نيز استفاده کرد.
• يک قاشق چايخوري سفيده و زرده تخم‌مرغ را خوب بزنيد و به مدت پنج دقيقه روي ريشه موهاي ابرو بگذاريد، سپس با آب نيم گرم بشوييد و برس بزنيد.

نظر دهید

پاسخ دهید