ا موثرترين ماسک‌هاي ميوه‌اي آشنا شويد

ا موثرترين ماسک‌هاي ميوه‌اي آشنا شويد

ماسک آناناس

يک آناناس رسيده را پوست بکنيد و در مخلوط کن بريزيد تا به صورت مخلوط غليظي در بيايد.سپس به همان اندازه الکل اتيليک و يک ليوان روغن آفتابگردان به آن بيفزاييد. حال روزي يک بار، هر بار 20 تا 30 دقيقه، اين مخلوط را به صورت ماسک روي صورت خود قرار دهيد و سپس با آب سرد بشوييد. اين ماسک تأثير جالبي بر جوش‌هاي غرور به ويژه گلوله‌هاي چربي زير پوستي دارد.

ماسک هلو

يکي از بهترين ماسك‌هاي زيبايي را مي‌توانيد از هلو تهيه كنيد.کافي است سه يا چهار هلوي تازه را بشوييد و هسته آنها را خارج کنيد.(لازم نيست پوست هلوها را بکنيد.)هلوها را له کنيد و با يک زرده تخم‌مرغ و يک قاشق غذاخوري پودر جوانه گندم کاملا مخلوط کنيد و روي پوست صورت بماليد و 20دقيقه بعد آن را با آب سرد يا پنبه آغشته به گلاب پاک کنيد.اين ماسک در رفع خشکي پوست و ايجاد طراوت و تازگي و جلوگيري از چروک صورت بسيار مؤثر است.
ماسک گلابي

يک گلابي رسيده را خرد کنيد و روي پوست صورت بماليد و 20دقيقه بعد آن را با آب يا پنبه آغشته به گلاب از سطح پوست خود پاک کنيد.اين ماسک براي پوست‌هاي چرب و افرادي که منافذ پوستي آنها واضح و نازيبا شده بسيار مفيد است.

ماسک ليموترش

آب يک ليموترش تازه را بگيريد و با يک زرده تخم‌مرغ و چند قطره روغن بادام يا آفتابگردان مخلوط کنيد و روي پوست بماليد و ماساژ دهيد و 15 دقيقه بعد آن را بشوييد. اين ماسک براي پوست‌هاي خشک مفيد است.

ماسک پرتقال

يک پرتقال را پوست بکنيد. هسته‌ها و پوست‌هاي نازک پره‌هاي آن را جدا کنيد و روي پوست صورت خود بخوابانيد و پس از 20 دقيقه با آب سرد بشوييد. اين ماسک براي درمان جوش‌هاي غرور جواني مؤثر است ولي افرادي که پوست خشک دارند نبايد آن را مصرف کنند.

ماسک سفيده تخم‌مرغ

سفيده تخم مرغ را با همان مقدار الکل سفيد مخلوط کنيد و آن را با نوک انگشتان خود برداريد و روي پوست بگذاريد و ماساژ دهيد.روش ماساژ بايد از پايين به بالا و از سمت راست به چپ و چپ به راست باشد.سپس کمي‌صبر کنيد تا ماسک خشک شود و 20دقيقه بعد بشوييد.اين ماسک براي رفع چين و چروک صورت مناسب است.

نظر دهید

پاسخ دهید