اولاپلکس تراپی

با دکلره و رنگ کردن‌های مکرر، مو رطوبت خود را از دست می‌دهند، در نتیجه خشک و وز می‌شوند. برای درمان موهای آسیب دیده می‌توانید از اولاپلکس تراپی استفاده کنید تا موهای آسیب دیده‌ی خود را ترمیم کنید. اولاپلکس یک روش درمانی نسبتا جدید است که توسط متخصصان مو ساخته شده است که به درمان و ترمیم مو کمک می‌کند. اولاپلکس، پیوندهای دی سولفید موجود در مو را ترمیم و بازسازی می‌کند و به موها حالت کشش پذیری می‌دهد و از شکستگی آن جلوگیری می‌کند و همچنین موها را تقویت می‌کند.

 بیشتر بخوانید: ۳ روش درمان موهای آسیب دیده 

اولاپلکس‌ها از شماره 1 تا 5 در فروشگاه‌های لوازم آرایشی-بهداشتی موجود هستند. برای استفاده از فرآیند 3 مرحله‌ای اولاپلکس دو مرحله‌ی اول را باید در آرایشگاه‌ توسط فرد با تجربه انجام دهید و مرحله سوم را می‌توانید خودتان به تنهایی در خانه بدون مهارت خاصی انجام دهید. استفاده از این روش بسیار ساده است و شما می‌توانید برای محافظت از موهایتان از آن استفاده کنید.  در این مقاله به مطالب زیر می‌پردازیم:

1- انجام اولاپلکس در آرایشگاه

2- استفاده از اولاپلکس شماره 3 در منزل

بخش اول انجام اولاپلکس در آرایشگاه

1- آرایشگاهی را انتخاب کنید که از محصولات اولاپلکس استفاده می‌کند

اولاپلکس

اولاپلکس یک محصول زیبایی است که فقط در آرایشگاه‌های خاصی انجام می‌شوند. ابتدا سالنی را انتخاب کنید که به او اطمینان داشته باشید و بدانید که از اولاپلکس استفاده می‌کند.

  • برای یافتن سالن‌های زیبایی به آدرس www.styley.ir مراجعه کنید.

2- آرایشگر، اولاپلکس شماره 1 را برای شما استفاده می‌کند

از قوی‌ترین و غلیظ‌ترین نوع اولاپلکس است که به دلیل غلظت بالا در رنگ مو، پودر دکلره و تونرها استفاده می‌شوند. استفاده از اولاپلکس شماره‌ی 1 از خشکی و آسیب دیدگی مو توسط دکلره جلوگیری می‌کند، باعث حفظ رطوبت مو می‌شود و به ترمیم پیوندهای سولفیدی مو کمک زیادی می‌کند.

  • آرایشگر، اولاپلکس را با رنگ مو یا دکلره ترکیب می‌کند سپس آن را روی موهایتان قرار می‌دهد پس از گذشت زمان مورد نظر آن را آب‌کشی می‌کند.
  • پس از شستن اولاپلکس، موهایتان صاف و ابریشمی می‌شود.

3- با درمان اولاپلکس شماره‌ی 2 همراه باشید

اولاپلکس

اولاپلکس شماره‌ی 2 برای مصارف حرفه‌ای ساخته شده است. در صورتی که پس از استفاده از اولاپلکس شماره‌ی 1 موها احیا نشده‌ باشند با استفاده از اولاپلکس شماره‌ی 2 موهای تقویت نشده ترمیم و پیوندهای مو کامل می‌شوند.

  • در این مرحله آرایشگر مقداری از اولاپلکس را روی موهای نم‌دار می‌ریزد و ماساژ می‌دهد و پس از گذشت حداقل 20 دقیقه(بسته به شرایط موهایتان) آن را کاملا آب‌کشی می‌کند و با سشوار آن را خشک می‌کند و حالت می‌دهد.

بخش دوم استفاده از اولاپلکس شماره 3 در منزل

1- موهای خود را بشویید و خشک کنید

اولاپلکس

با استفاده از شامپوی مناسب موهای خود را بشویید تا فلس‌های مو کاملا باز شوند، سپس موهایتان را با حوله به گونه‌ای خشک کنید تا حالتی نم‌دار و مرطوب داشته باشد.

  • از سشوار برای خشک کردن موهایتان استفاده نکنید.
  • به این نکته دقت کنید که در حمام نباید از نرم کننده و ماسک مو استفاده کنید.

2- از اولاپلکس شماره 3 استفاده کنید و اجازه دهید 10 الی 30 دقیقه روی موهایتان بماند

اولاپلکس

نحوه‌ی استفاده از اولاپلکس همانند استفاده از شامپوی معمولی است که در حمام از آن استفاده می‌کنید. مقداری از اولاپلکس شماره 3 را در کف دست‌تان بریزید، سپس آن را روی پوست سرتان قرار داده و آن را ماساژ دهید. توصیه می‌شود برای اینکه اولاپلکس به کل موها آغشته شوند موهای‌تان را با استفاده از شانه‌ی دندانه درشت، شانه بزنید و آن را درون کلاه دوش قرار دهید. اجازه دهید 10 الی 30 دقیقه مواد روی موهای‌تان باقی بماند.

  • بسته به شرایط مویتان باید اولاپلکس را استفاده کنید(حداقل 20 دقیقه). در صورتی که موهایتان را به تازگی رنگ کرده‌اید و یا به هر دلیلی آسیب دیده‌اند، بهتر است اولاپلکس به مدت 1 یا 2 ساعت روی موهای‌تان بماند.

3- موهایتان را با شامپو بشویید

اولاپلکس

بعد از گذشت زمان در نظر گرفته شده دوباره حمام کنید و موهای‌تان را آب گرم بشویید، سپس موهای خود را طبق معمول شامپو بزنید و حالت دهید.

  • موهای‌تان را با سشوار خشک کنید و از موهای صاف، سالم و ابریشمی خود لذت ببرید.

4- درمان را هر 10 روز یکبار تکرار کنید

اولاپلکس

برای گرفتن نتیجه‌ی بهتر شما باید هر 10 روز یکبار این روش را تکرار کنید تا موهای سالم و صافی داشته باشید.

 بیشتر بخوانید: چگونه موهای سالم زرق و برق‌دار داشته باشید 

نظر دهید

پاسخ دهید