اطلاعاتی مفید درباره سلولیت های پوست

اطلاعاتی مفید درباره سلولیت های پوستاطلاعاتی مفید درباره سلولیت های پوست

سلولیت های زیر پوستی بسیار آشکار هستند، و بسیاری با نام پوست پرتغالی به دلیل شکل ظاهری آن می شناسند. اگر شما پوستتان مخصوصا ران ها و باسن را بین 2 انگشت گرفته و فشار دهید برآمدگی های زیر پوستی و شبیه پوست پرتغال خواهید دید.

سلولیت ها در چه افرادی ظاهر می شوند؟
سلولیت ها نشان دهنده التهاب سلول های چربی ، تورم و افزاش حجم سلول های چربی است.در12% موارد سلولیت ها در دوران بلوغ رخ میدهد .25% به دلیل استفاده از قرص های ضد بارداری، 20% در طول و بعد از بارداری، 25% در دوران یائسگی  و به دلیل انفجار هورمونی رخ می دهد.

سلولیت ها چرا ظاهر می شوند ؟
از دست دادن سلامتی ، انرژی ، ظاهر پوست، تورم زیرجلدی و شکستن سلول ها برخی از این علل هستند:

– گردش ضعیف خون در منطقه خاص
– تجمعات مایعات بیش از حد و آب در بافت های چربی
– وجود سنگین توکسین ها و سم ها در مایعات زیر جلدی
– تجمع بیش از حد چربی در مناطق خاص از بدن
– عدم تعادل هورمونی و بیش از حد استروژن هورمون های خاص زنانه
– طولانی مدت نشستن روی صندلی
– استرس های عاطفی، الگوهای غذایی و چاقی

در ادامه با 4 مرحله تشکیل سولیت ها آشنا شوید

مرحله اول
در ابتدا رنگ پوست کاهش می یابد و بافت زیر جلدی کمتر می شود

مرحله دوم
ظاهر پوست پرتغالی شفاف است ، هنگامیکه که دراز کشیده اید میتوانید واضح تر مشاهده کنید بر روی پوست سوراخ ها کوچک و فرورفتگی هایی کوچک نمایان می شود.

مرحله سوم
بسیار از خانمها از این مرحله نفرت دارند،  یک قسمت از پوست در منطقه گسترده ظاهر می شود و پوست دچار گودال های سطحی می شود.

مرحله پنجم (سلولیت شدید)
کم کم پوست حالت طبیعی خود را از دست می دهد ران ها، ساق پاها شروع به شکلی خمیر مانند می کنند و حفره های بسیاری در پوست ظاهر می شوند که با فشار دادن پوست بین انگشتان به راحتی می توانید آن را ببینید.

اگر شما به دنبال بهترین راه برای خلاص شدن از آنها هستید می توانید از کرم های ضد سلولیت که گزینه محبوب خانم هاست استفاده کنید.
ازدیگر محصولاتی که در بازار آمده است که باعث کاهش سلولیت ها می شود شامل جراب های بافته شده فشرده سازی، شورت ها و کفش های خاص … اما واقعا آیا اینها موثرند ؟

تهیه و ترجمه اختصاصی:Be3t.ir

نظر دهید

پاسخ دهید