از شر جوش های سرسفید و سرسیاه صورت خلاص شوید ؟ماسک های خانگی

از شر جوش های سرسفید و سرسیاه صورت خلاص شوید ؟ماسک های خانگیچطور از شر جوش های سرسفید و سرسیاه صورت خلاص شویم ؟ماسک های خانگی

جوش های سرسفید همانند جوش های سرسیاه نوعی آکنه هستند که در صورت بوجود می آیند ، و ظهور آنها بیشتر به خاطر فعال بودن بیش از حد غدد چربی می باشد.
وقتی که منفذ های پوست با سلولهای مرده ، چرک و باکتری های مضر پر می شوند مسدود شده و باعث التهاب پوست و ایجاد ضایعات می شوند.
یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن این جوش های سرسفید فشردن آنها و استخراج آنهاست. بسیاری از داروهای خانگی  برای اینگونه جوش ها وجود دارد که از شکل گیری آنها جلوگیری می کند.

شنبلیله
یکی از بهترین داروهای خانگی استفاده از شنبلیله خرد شده در محلی است که جوش های سرسفید وجود دارند.آنها را له کنید و به صورت خمیری در بیاورید . پیشنهاد می شود از این خمیر شب و قبل از خواب استفاده کنید ، و در صبح با گرم آنها را پاک کنید. خاصیت این خمیر رفع جوش های سرسیاه و سرسفید و تغذیه پوست می باشد.

آرد ذرت و سرکه
ماسک خوبی برای از بین بردن جوش های سرسفید می باشد. 3 قاشق غذاخوری آرد ذرت را با 3 قاشق غذاخوری سرکه مخلوط کنید ، تا خمیر نرم بدست آید سپس روی صورت خود بزنید و بعد از 30 دقیقه صورت را با آب گرم بشویید.

پوست انار و آبلیمو
پوست انار پودر شده را با مقداری آبلیمو مخلوط کنید تا نرم شود این مخلوط می تواند از آکنه  و به طور کلی جوش های سرسیاه و کورک جلوگیری کنید و انها را درمان کند.

روغن بادام زمینی و آبلیمو
این ماسک هم مشابه دیگر ماسک ها برای جلوگیری از جوش های سرسفید مفید می باشد. 1 قاشق غذاخوری آبلیمو را با 1 قاشق غذاخوری روغن بادام زمینی مخلوط کرده ترکیب آنها برای تمیزکردن و تغذیه پوست عالیست.

شیر و آبلیمو
شیر روش خوب برای درمان جوشهای سرسیاو سفید است ، مقدار کمی نمک را با 2 قاشق غذاخوری آبلیمو و شیر تازه ( که نجوشانده باشد) مخلوط کنید . این محلول یک پاک کننده مقوی و موثر می باشد.
تهیه و ترجمه اختصاصی : مجله اینترنتی زندگی

نظر دهید

پاسخ دهید