از خال ها به صورت طبیعی راحت شوید !

از خال ها به صورت طبیعی راحت شوید !از خال ها به صورت طبیعی راحت شوید !

صورت اغلب ما دارای خال های گوشتی ، خال های سیاه و قهوه ای است که پوست ما را نا زیبا می کند.اکثر خال ها بی رر هستند اما بهتر است تحت نظارت پزشک باشد بعضی از آنها شروع سرطان را به ما خبر می دهند.
روش های جراحی و لیزر موثر است اما اگر راه خانگی هم باشد بهتر و کم هزینه ترو عوارض جانبی هم ندارد  اینطور نیست ؟

پختن جوش شیرین و روغن کرچک
مخلوطی از جوش شیرین و روغن کرچک به طور موثر در رهایی از خال ها مفید هستند.روغن کرچک و جوش شیرین را به صورت خمیری در بیاورید آخر شب به مدت 2 ساعت بر روی خال های خود بگذارید و سپس به طور کامل با آب خنک بشورید. این کار را هرشب و به مدت 1 هفته انجام دهید می بینید که رنگ خال ها کم رنگتر می شود. این مخلوط خمیری را می توانید در یخچال به مدت 2 روز نگه داری و استفاده کنید.

ریشه قاصدک
شربت ریشه قاصدک در حذف خال ها بسیار موثر است. ریشه قاصدک را ببرید مایعی که از آن بیرون می آید را بر روی خال های خود بزنید. حداقل 3 بار در روز به مدت 1 یا 2 هفته از این روش استفاده کنید.

سرکه سیب
پنبه را در سرکه بنید و فقط بر روی خال های خود بزنید بگذارید بر روی خال پنبه باقی بماند و یا با کمک چسب بر روی خال بچسبانید.در طول شب بگذارید روی صورت باقی بماند و صبح آن ناحیه را با آب بشورید.
سرکه سیب حاوی پتاسیم است که خال ها کمک می کند محو شوند.

آناناس و نمک دریایی
مخلوط آناناس و نمک دریایی می تواند در محو خال ها موثر باشد . 1/2 فنجان آناناس تازه را به همراه 1/4 فنجان نمک دریایی مخلوط کنید. و به مدت 30 دقیقه بر خال خوود ماساژ دهید و سپس با آب بشورید و به پوست خود کرم مرطوب کننده بزنید.
به طور منظم از این روش استفاده کنید . توجه داشته باشید اگر سوزش در پوست خود احساس کردید این روش درمان را متوقف کنید و با یک متخصص پوست تماس بگیرید.

سیر
یک حبه سیر را روی خال خود قرار دهید به مدت 15 تا 20 دقیقه که سیر خشک شود همچنین می توانید برای چند ساعت روی صورت قرار دهید . 2 بار در روز از این روش استفاده کنید به زودی خال خشک می شود و صاحب پوستی روشن می شوید.

روغن درخت چای
چند قطره از روغن درخت  چای را روزانه بر روی خال های خود بزنید این روش باعث خشک شدن خال ها می شود و ظرف 1 ماه خال ها می افتند.
بر خلاف شیوه های جراحی این درمان های خانگی گاه می تواند موثر باشد قبل از انجام هرگونه عمل این روش ها را امتحان کنید و در آخر اگر به نتیجه نرسیدید عمل کنید.
تهیه و ترجمه اختصاصی مجله اينترنتي زندگي

نظر دهید

پاسخ دهید